Image default
Garaj

2019 Yılında Ülkemizde Satılan 4 Farklı Kamyonet Modeli

Son zamanlar da ülkemizde kamyonetler oldukça ilgi çeken ve tercih edilen araçlar haline geldiler. Birçok kullanıcı için geleneksel kullanımları yanında her gün kullanılan bir otomobil gibi kullanılmaya başlandılar. Hal böyle olunca firmalar da müşterilerinin bu ilgisine kayıtsız kalmayarak daha konforlu, teknolojik ve eğlenceli kamyonetleri piyasaya sürmeye başladılar. İşte bu durumun getirisi olarak 2019 yılında satışa sunulan 4 farklı kamyonet modeli.

1. Volkswagen Amarok

Güçlü yapısı ve karakteristik görünüşü ile ülkemizde fazlası ile beğeni toplayan ve yüksek satış rakamlarına ulaşan Amarok yenilen görsel detayları ve motoru ile gerçekten göz dolduran bir hale bürünmüş görünüyor. İç mekânda koltuk döşemeleri eskisine göre gerçekten üst seviye bir otomobil gibi insanı etkileyebiliyor. Ayrıca Aracın göğüs kısmında birçok farklı yenlikte oldukça dikkat çekici bir hal almış. Geniş multimedya ekranı keskin bir tasarım ve yeni direksiyon yapısı ile gerçekten farklı bir araç kullandığınızı size hissettirecek seviyeye gelmiş görünüyor. Tüm bunların yanında dış tasarımda ince ve hoş çizgiler oldukça başarılı bir katkı sağlamış durumda. Motor seçeneklerine gelince, yeni gelen 3.0 v6 motor inanılması zor bir güç sağlıyor. Bu motor ile aracın hâkimiyetinin özel bir yere taşındığı su götürmez bir gerçek.

2. Ford Ranger

Ford Ranger bugüne kadar kamyonet ihtiyacı olanların önemli tercihlerinden biri olmuştur. Üzerine düşen görevi de fazlası ile yerine getirdiği bir gerçektir. Fakat 2016 yılı ile ülkemizde satışına başlanan Yeni Ford Ranger selefine göre etkileyici bir değişim yaşamış durumda. Neredeyse baştan yaratılan Ranger‘ın içerisine girdiğiniz zaman çok pahalı olan bir arazi aracındaymışsınız hissi uyandırarak sizi farklı dünyalara götürüyor. Tüm bunların yanında 3.2 litrelik güçlü bir motor ile gerçekten her türlü zorlu koşulda sizi asala yarı yolda bırakmayacağı izlenimini veriyor.

3. Toyota Hilux

Kamyonet denildiği zaman akla gelen birkaç markadan biri olan Toyota bu sınıfta da etkileyici adımlar atmaya devam ediyor. Eskiden beri satışı olan ve yüksek satış rakamları elde etmiş Toyota’nın ticari aracı Hilux artık ticari sınıfta değil de sanki lüksü sevenlerin konfor odaklı bir tercihi haline gelmiş durumda. Eğer gerçekten eğlenceli ve farklı bir kamyonet istiyorsanız ilk tercihiniz Toyota Hilux olmalı tüm multimedya donanımı ve motor özellikleri bir yana dursun o kadar farklı bir tasarım dili ile dizayn edilmiş ki gerçekten her gün kullansanız da yine vazgeçemeyeceğiniz bir kamyonet haline bürünmüş durumda.

4. Fiat Fullback

Uzun bir marka geçmişi olan Fiat otomobil severler için ülkemizde oldukça önemli bir yere sahiptir. Markanın modelleri her yıl en çok satan araçlar arasında mutlaka ilk üç sırada yer almaktadır. Fakat Fiat 2019 yılında yeni bir model olan ve Fullback modelini tanıtarak kamyonet sevenler için yelpazeyi iyice genişletmiş oldu. Bu yeni model, kamyonet almak isteyen ama yüksek fiyatlar yüzünde sıfır kilometre bir kamyonet alamayanlar için çok önemli bir alternatif haline gelmiş durumda. Gerçekten uygun bir satış fiyatıyla kullanıcıya sunulan Fullback modeli donanım ve motor özellikleri bakımında da rakiplerinden geri kalmıyor.

Benzer Yazilar

OFF-ROAD için en uygun araba

Ahmet DOĞDU

Porsche stüdyolarında tasarlanan kızaklar

Ahmet DOĞDU

Mercedes-Benz SF1 Concept

Ahmet DOĞDU

LAND ROVER DC100 SPOR KONSEPT

Ahmet DOĞDU

Lotus Elise

Ahmet DOĞDU

Catamaran ve Güneş Enerjisi

Ahmet DOĞDU