Image default
Garaj

2019’un En Çok Tercih Edilen Araçları Hangileri?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte araçların sahip olduğu teknolojiler de hiç durmaksızın ilerlemektedir. Araçlardaki bu ilerlemeler tabi ki araçların fiyatlarını da arttırmaktadır.

Ülkemizde de hem döviz kurundaki artış hem de araçlardaki yüksek vergiler otomobil satışlarının azalmasına neden olmaktadır. Ancak araçlarda ÖTV indirimi yapılmasıyla beraber 2019 yılı sıfır araç fiyatları düşmüş ve araç satış sayılarında artış yaşanmıştır. 2019 araç satış rakamlarına bakacak olursak 70 bin civarında aracın satıldığını görebiliriz. Bu araçların markalara göre dağılımında ise listenin ilk sırasında FİAT bulunuyor. Uzun yıllardır Türkiye pazarında lider konumda bulunan FİAT, 2019 araç satış rakamlarına bakıldığında yine en çok araç satan firma konumunda bulunuyor.

clio, araba modelleri, 2019 en çok satan arabalar

2019 araç satış rakamlarına göre model olarak en çok tercih edilen otomobil FİAT’ın Egea modeli. FİAT’ın yeni modeli Egea tam bir fiyat-performans ürünü olarak araç sahiplerinin ilk tercihi konumunda bulunuyor. Sınıfının en geniş iç hacmine ve sınıfının en performanslı motoruna sahip olan FİAT Egea, fiyatının da uygun olması sebebiyle 2019 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobilleri listesinin ilk sırasında yer alıyor.

clio, araba modelleri, 2019 en çok satan arabalar

İkinci sırada ise Renault‘un Megane modeli bulunuyor. Son derece modern iç ve dış tasarımı, açılır cam tavanı, geniş iç hacmi, acil fren destek sistemi ve kör nokta sistemi gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

clio, araba modelleri, 2019 en çok satan arabalar

Üçüncü sırada ise yine Renalt’un bir diğer modeli olan Clio karşımıza çıkıyor. 2019 sıfır araç fiyatlarının düşmesiyle satışı artan Clio, üstün performansı, yeni nesil motoru, dış ve iç tasarımıyla ön plana çıkıyor. 2019 yılında şimdiye kadar en çok satılan bu araçların yılın ikinci yarısında da liste başı olması bekleniyor.

Benzer Yazilar

BMW i3 Coupe Concept

Ahmet DOĞDU

Geçmişin İzlerini Taşıyan 10 Etkileyici Klasik Otomobil

Editor

En Az Yakan Dizel Arabalar

Editor

Aracınızı Hızlı Bir Şekilde Satmanın 5 Yolu

Editor

2012 Mercedes-Benz A-Class Concept

Ahmet DOĞDU

Volkswagen Scirocco GTS

Ahmet DOĞDU