Image default
Genel

Bedelli Askerlik Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey

Özellikle son günlerde medyada sık sık duyduğun bedelli askerlik detayları konusunda bütün bilgiler burada. Binlerce kişinin merakla sorduğu bedelli askerlik başvuruları ne zaman ve bedelli askerlik yapmayı düşünenlerin aklına takılan bedelli askerlik maaşı konusunda soru işaretleri ortadan kalktı.

bedelli askerlik, bedelli askerlik maaşları, askerlik kanunu, askerlik süresi, askerlik süresi ne kadar

Geçmiş Yıllarda Çıkan Bedelli Askerlik Kanunları

Ülkemizde geçmiş yıllarda da bedelli askerlik kanunları çıkarılarak, bedelliden yararlanmak isteyenlere fırsat sağlanmış oluyordu. Bu konudaki ilk kanun 1987 yılında çıkarıldı ve18 bin 433 kişi faydalandı. Bir sonraki kanun ise 1992 yılında çıkarıldı ve 35 bin 111 kişi faydalandı. 1999 yılında çıkan kanunda 72 bin 290 kişi, 2011 yılında çıkan kanunda 70 bin 179 kişi. 2014 yılında çıkan kanunda 200 bin 338 kişi faydalandı. En son çıkan kanun ise 2018 yılında yaş 25 bedel 15 sloganıyla çıktı. Bu bedelliden 112 bin 966 kişi faydalandı.

bedelli askerlik, bedelli askerlik maaşları, askerlik kanunu, askerlik süresi, askerlik süresi ne kadar

Bedelli Askerlik Detayları

Bedelli askerlik yapmak istiyorsan ilk yapman gereken 31 Bin TL olarak belirlenen başvuru ücretini belirlenecek bankalardan birine yatırmak ve daha sonrasında sana bildirilecek olan tarihte birliğine katılarak 1 ay askerliğini yapmak ve sonrasında terhis olmak. Aynı zamanda bu kanunla eğitim durumu fark etmeksizin tek tip askerliğe geçildi ve bu süre 6 ay olarak belirlendi. Yani şu anda eğitim durumu ne olursa olsun askere giden bir er 6 ay sürenin sonunda terhis oluyor.

Bedelli Askerlik Maaşı

Bedelli askerlikle kanunuyla 6 aydan sonra görevine devam etmek isteyen askerlere maaş bağlanacak ve 12 ay sonuna kadar maaş alacaklar. Ancak daha sonrasında da hayatına askerlikte devam etmek isteyenler için alımlar da yapılacak.

Bedelli Askerlik Başvuruları Ne Zaman?

Bedelli askerlik başvurularının önümüzdeki günlerde başlayarak 1 Kasım’a kadar sürmesi bekleniyor. Bu yazıyla bedelli askerlik detayları, bedelli askerlik maaşı, bedelli askerlik başvuruları ne zaman gibi sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Kadınların Seksten Sonra Düşündükleri

Ahmet DOĞDU

Asla Çıkılmaması Gereken 5 Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Kızların Gözünde Kıllı Erkek ve Tüysüz Erkek

Ahmet DOĞDU

Şampiyonlar Ligi Gecesine Türk Damgası

Editor