Image default
Erkek Moda

Erkek Güneş Gözlüğü Trendi

Günün her anında, yolda yürürken, dışarıda vakit geçirirken, araba kullanırken hem gözlerimizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için hem de kendimizi daha karizma göstermek için kullandığımız güneş gözlükleri hiçbir zaman modası geçmeyen en önemli aksesuarımızdır. Erkekler için hem ihtiyaç hem de aksesuar olan erkek gözlük modelleri kişinin hayat tarzına göre farklılıklar gösterir.

Renkli Camlar 

İlk zamanlar erkeklerde güneş gözlüğü rengi neredeyse sadece siyah cam modelleriydi. Bunun nedeni daha karizmatik hissettirmesi ve farklılıklara çok fazla açık olmamasıydı. Günümüze bakıldığında ise bu olay büyük değişiklikler kat etti. Erkekler günlük kıyafetinin rengine göre veya o anki ruh haline göre gözlük renkleri seçmeye başladı. Örnek cenazelerde kesinlikle siyah cam modelleri ama plajlarda veya eğlence yerlerinde renkli camlar olmazsa olmazdır. Erkek güneş gözlüğü trendleri günümüzde şartlara göre değişiyor.

Güneş gözlüğü modelleri: Renkli camlar
Güneş gözlüğü modelleri: Renkli camlar

Pilot Çerçeveler

Trendini her zaman koruyor modası hiç geçmeyen modellerden bir tanesi de pilot çerçevelerdir. Özellikle asker ve polislerin vaz geçemediği modellerin başında gelir. Ağır bi havasında takılanları da unutmamak gerekir. Bu tarz modeller her dönemde modası geçmeyen gözlük modelleridir. Bu modanın başlangıcı ise hepimizin bildiği gibi Tom Cruise’un kullanmasından bu yana karizma takılmak isteyen erkeklerin ikonikleşen modelleri arasındadır.

Pilot çerçeve gözlük
Pilot çerçeve gözlük

Çift Camlı Modeller

Eskiden küçük çerçeveli modellerin moda olduğu gözlük modelleri yerini yavaş yavaş büyük çerçeveli güneş gözlüğü modellerinin almaya başladığını görüyoruz. Yeni sezonda da bu trend devam edecek hatta daha da yükselişe geçecektir. Eğer büyük çerçeveli gözlükler favoriniz ise yeni sezonda da bolca bu gözlüklerden takabilirsiniz. Üstelik uzun bir sürede bu moda eksilmeden devam edecektir.

Kahverengi Camlar 

Siyah gözlük camlarından vazgeçemeyen kitle değişiklik için ilk ve tek tercih ettiği model kahverengi camlı gözlük modelleridir. Bu tarz modellerde son zamanlarda siyah camlı gözlük kullanıcıları tarafından trendi her sezonda korunan modellerin arasına girmiştir.

Benzer Yazilar

Erkekler Bu Kış Nasıl Giyinecek?

70’li Yılların Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Giyinirken Yaptığı 7 Hata

Paris Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilen Stiller

2016 Saç Modası Kritikleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Tarzında Fark Yaratan Detaylar