Image default
Sportaküs

3 Adımda Baklavalarınızı Çıkartın

                      Fit bir vucut estetik açıdan güzel bir görünüm sağlamak için çok önemlidir. Tabi bunun yanında fit bir vucut güzel görünmenin yanı sıra sağlık için de çok önemlidir. Fit bir vucuda sahip olabilmek için bazı kurallara uyulmalıdır. İşte 3 adımda baklavaların nasıl ortaya çıkacağı ;

beslenmeye-dikkat-edilmelidir..jpg

1. Sağlıklı Beslenme

                      Sağlıklı beslenmek karında oluşacak baklavaların oluşumu için çok önemlidir. Beslenirken vücutta yağ olarak depolanacak besinlerden ziyade protein ağırlıklı besinler tüketilmelidir. Ayrıca hazır gıdalardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Olabildiğince yeşil ve doğal besinler tercih edilmelidir. Ayrıca et, süt ve yumurta gibi temel gıdalar en az gerektiği kadar tüketilmelidir. Besin seçimi mevsimine göre yapılmalıdır. Mevsim dışı besinler ilaçlı ya da hormonlu olduğu için vücuda vereceği zarara binaen kaçınılmalıdır. Hayatımızın devamı için şart olan su tüketimi de günlük olarak yeteri kadar yapılmalıdır.

duzenli-sporla-olusan-baklavalar.jpg

2. Düzenli Spor

                     Spor hayatta alışkanlık haline getirdiğimiz aktiviteler arasında olmalıdır. Yağlardan kurtularak baklava sahibi olmanın kuralları arasında en ilk sırada spor yapmak vardır. Spor bir uzmana danışılarak bir plan dahilinde yapılmalıdır. Birden bire fit bir vücuda sahip olma hayaliyle vücudun kaldıramayacağı seviyede hareketler yapılmamalıdır. Ayrıca spora başlamadan önce ısınma hareketleri gibi ayrıntılar da çok önemlidir. Bu yüzden ısınma hareketleri unutulmamaldır. Günlük ya da haftalık yapılan spor aktiviteleri dışında günlük olarak belli bir sürenin altına düşmemek kaydıyla yürüyüş yapmak da ihmal edilmemelidir.

uyku-duzeni-fit-kalmaya-yardimci-olur.jpg

3. Düzenli Uyku

                      Uyku insan hayatı için yeme içme kadar önemlidir. Düzenli uyku psikolojik açıdan önemli olduğu gibi fit bir vücuda sahip olabilmek için de çok önemlidir. Sağlıklı ve fit bir vücut için düzenli bir metabolizma, düzenli bir metabolizma için ise uyku çok önemlidir. Yağlardan kurtulmak için yapılan sportif plan içersinde uyulması gereken kurallardan biri de düzenli bir uykuya sahip olmaktır. 

Benzer Yazilar

Kalesini En Uzun Süre İle Gole Kapatan Eldivenler

Editor

İspanya Futbol Ligi: La Liga’nın Yakışıklıları

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Bacak

Ahmet DOĞDU

Plajda Seksi Görünmeniz İçin Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Ağırlık Çalışması Yapılırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Ahmet DOĞDU

Şehirde Bisiklet Zamanı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz