27.3 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Sağlık

30 Yaş Sonrası Erkekler

Erkekler yedisinden yetmişine kadar kadınlar kadar zor varlıklardır. Çoğunlukla kadınların ne düşündükleri konusunda hiçbir fikre sahip olunmadığı düşünülse de erkeklerinde neye kızdıkları, neye tepki gösterdikleri, nelerden hoşlandıkları, neler için kavga ettikleri soruları bazen yanıtsız kalmaktadır.

Erkekler çoğunlukla ilişkilerinde duygusallıktan çok ihtiyaca göre yaşamayı severler o an neye ihtiyaçları varsa o ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ilişki tercihleri kurarlar. Dostluk, arkadaşlık, cinsellik, duygusallık v.b.gibi temel ihtiyaçlarına yönelik yaşayan erkekler temel olarak sebep sonuç ilişkisine bağlı olarak kurduklarını yaşamlarında neye ihtiyacı olduklarını tespit ettikten sonra bu konu hakkında ihtiyacı olduklarını tespit ederler ve ihtiyaçlarını karşılarlar.

erkeklerde-30-yas-sendromu.jpg

Evliler Boşanıyor, Bekarlar Evleniyor

Genç yaşlarda daha çok cinsel ihtiyaçların karşılanması olarak ortaya çıkan ilişki tarzları erkekler için 30’lu yaşlara gelindiğinde evli olanların boşandıkları, bekar olanların evlendikleri dönem olarak bilinmektedir. Bu yaş grubunda erkekler fizyolojik olarak ve psikolojik olarak değişiklik yaşadıkları dönemlerdir. Bu dönemde fizyolojik olarak artık orta yaş grubunun belirtileri olan saçlarda ve vücut kıllarının belli yerlerinde beyazlar görülmeye başlayabilir. Psikolojik olarak kendilerini boşlukta hissedebilirler. Gençlikle olgunluk arasındaki en güzel yaş olması bakımından bir erkeğin en çekici, en verimli, en anlayışlı, en aşık olduğu yaş 30’lu yaşlardır.

erkeklerde-cinsel-saglik.jpg

Cinsellik Her Yaşta Önemli

Gençliğini kaybetmekle yüz yüze gelen erkekler artık cinsel obje olarak gördükleri partnerleri ile hayat paylaşmaya karar verdikleri dönemleridir. Erkekler için 30’lu yaşlar en çok evlenme oranının olduğu yaşlardır. Çünkü artık saygı duymayı, karşısındakinin fikirlerine önem vermeye başladıkları için sağlıklı ve temeli sağlam ilişkiler kurmayı başarabilmektedirler.

30-yas-ustu-erkekler.png

Orta yaş sayılan bu yaş grubundaki erkekler artık hayat tecrübesine sahip olmanın verdiği güvenle hem cinsel ilişkilerinde hem de duygusal ilişkilerinde birlikte oldukları bayanların vazgeçilmezleri haline gelirler. Vücut hatlarının oturmasıyla erkeksi hatların belirginleşmesiyle gençliklerinde öğrendikleri tecrübelerini yaşadıkları ilişkilerine yansıtarak partneri ile birlikte istenilenin de ötesinde muhteşem anlar yaşarlar.

 

Benzer Yazilar

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kürler

Editor

Erkekte SERTLEŞME BOZUKLUĞU?

Erkek Sağlık

Erkeklerde En Sık Görülen Prostat Kanserinin Ameliyatı

Editor

Cinsel İlişkinin Erkeklerdeki Etkisi

Erkek Sağlık

Aşk bir hastalık mı?

Erkek Sağlık

Beyin Sağlığı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Editor