Image default
Erkek Sağlık

30 Yaş Sonrası Erkekler

Erkekler yedisinden yetmişine kadar kadınlar kadar zor varlıklardır. Çoğunlukla kadınların ne düşündükleri konusunda hiçbir fikre sahip olunmadığı düşünülse de erkeklerinde neye kızdıkları, neye tepki gösterdikleri, nelerden hoşlandıkları, neler için kavga ettikleri soruları bazen yanıtsız kalmaktadır.

Erkekler çoğunlukla ilişkilerinde duygusallıktan çok ihtiyaca göre yaşamayı severler o an neye ihtiyaçları varsa o ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ilişki tercihleri kurarlar. Dostluk, arkadaşlık, cinsellik, duygusallık v.b.gibi temel ihtiyaçlarına yönelik yaşayan erkekler temel olarak sebep sonuç ilişkisine bağlı olarak kurduklarını yaşamlarında neye ihtiyacı olduklarını tespit ettikten sonra bu konu hakkında ihtiyacı olduklarını tespit ederler ve ihtiyaçlarını karşılarlar.

erkeklerde-30-yas-sendromu.jpg

Evliler Boşanıyor, Bekarlar Evleniyor

Genç yaşlarda daha çok cinsel ihtiyaçların karşılanması olarak ortaya çıkan ilişki tarzları erkekler için 30’lu yaşlara gelindiğinde evli olanların boşandıkları, bekar olanların evlendikleri dönem olarak bilinmektedir. Bu yaş grubunda erkekler fizyolojik olarak ve psikolojik olarak değişiklik yaşadıkları dönemlerdir. Bu dönemde fizyolojik olarak artık orta yaş grubunun belirtileri olan saçlarda ve vücut kıllarının belli yerlerinde beyazlar görülmeye başlayabilir. Psikolojik olarak kendilerini boşlukta hissedebilirler. Gençlikle olgunluk arasındaki en güzel yaş olması bakımından bir erkeğin en çekici, en verimli, en anlayışlı, en aşık olduğu yaş 30’lu yaşlardır.

erkeklerde-cinsel-saglik.jpg

Cinsellik Her Yaşta Önemli

Gençliğini kaybetmekle yüz yüze gelen erkekler artık cinsel obje olarak gördükleri partnerleri ile hayat paylaşmaya karar verdikleri dönemleridir. Erkekler için 30’lu yaşlar en çok evlenme oranının olduğu yaşlardır. Çünkü artık saygı duymayı, karşısındakinin fikirlerine önem vermeye başladıkları için sağlıklı ve temeli sağlam ilişkiler kurmayı başarabilmektedirler.

30-yas-ustu-erkekler.png

Orta yaş sayılan bu yaş grubundaki erkekler artık hayat tecrübesine sahip olmanın verdiği güvenle hem cinsel ilişkilerinde hem de duygusal ilişkilerinde birlikte oldukları bayanların vazgeçilmezleri haline gelirler. Vücut hatlarının oturmasıyla erkeksi hatların belirginleşmesiyle gençliklerinde öğrendikleri tecrübelerini yaşadıkları ilişkilerine yansıtarak partneri ile birlikte istenilenin de ötesinde muhteşem anlar yaşarlar.

 

Benzer Yazilar

Kegel Egzersizleri Erken Boşalmayı Önlemede Etkili Oluyor

Editor

Erkekler İçin Cilt Bakım Tüyoları

Ahmet DOĞDU

Erkek için botoks

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Postürlerini Düzeltmesi İçin Öneriler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kaş Alma ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Editor

TRAŞ KESİKLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI

Editor

Yorum Yaz