Image default
FelsefErkek

5 Adımda Centilmenlik Kuralları

Centilmenlik özellikle kadınlar tarafından erkeklerde aranılan bir özellik olsa da centilmen olmak için önemli ipuçlarını bilmek gerekiyor. İşte bu yazıda centilmenlik kurallarını açıklayacağız.

Centilmen Nedir?

Bir erkeğin centilmen olabilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerektiğini açıklamadan önce centilmenliğin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekir. Günümüzde centilmen erkek dediğimiz zaman gözümüzün önünde beliren, yanındaki kadını koruyan ve kollayan, cesur ve korkusuz erkek tipi olarak gözükür. Ancak bunlar işin sadece su yüzüne çıkan kısmı. Erkeklerde cesurluk, yardımseverlik, korkusuzluk gibi özellikler her ne kadar kadınları etkilese de, centilmen erkek olmak için bundan daha fazlasını yapmanız gerekmektedir.

Centilmen erkek olmanın takip edilmesi gereken belli başlı adımları bulunmaktadır

Centilmen Erkek

Bir kadını etkilemeyi başarmak için bir alfa erkek olmak zorunda değilsiniz fakat davranışlarınıza yapacağınız değişikliklerle centilmen erkek olmanız mümkün. Kendine centilmen diyen erkeklerin çoğu maalesef verdikleri sözün arkasında durmazlar. Bu nedenle iyi bir ilişkide olması gereken en önemli özellik güven kazanılmasıdır. Unutmamanız gereken bir hususta güveni sözlerinizle değil hareketlerinizle kazandırabilirsiniz. Günümüzde kadınların iş hayatında olmaları sonucu erkekler sorumluluklarını paylaşma bakımından ne kadar hassas olsa da, kadınınız için daha fazla sorumluluk üstlenmeye çalışın. Kadınların sırtını yaslayabileceği birisinin olduğunu bilmesi çok önemlidir.

Utangaç Olmayın

Çok fazla sessiz ya da utangaç olmak centilmenlik kurallarına aykırı bir şey. Bir toplulukta çok sessiz kalmak iletişim becerilerinizin zayıf olduğu mesajını verecektir ve bu durum kadınların sizinle tanışmaktan çekinebileceği anlamına gelecektir. Toplum içinde rahatça duygu ve düşüncelerini ifade edebilen biri olmak centilmenliğin en önemli hususlarından biridir.

Centilmen erkek olmak için kibar, anlayışlı olmanın yanı sıra utangaç olmamak gerekiyor.

Kendinize Bir Stil Belirleyin

Centilmenlik söz konusu olduğunda szi diğer erkeklerden ayıracak olan şey stiliniz olacaktır. Kişiliğinize ve fiziğinize uygun, sizi yansıtacak kıyafetler giyin. Stiliniz düşüncelerinizle ne kadar benzer olursa o kadar önde olursunuz. Görünüşünüz, insanlar üzerinde bıraktığınız etkinin yarısından fazlasını belirler.

Centilmen bir erkeğin stil sahibi olması gerekiyor.

Adımlarınızı Emin Atın

Geminin kaptanız sizsiniz. Nereye gideceğinizi biliyor olmak farkındalık yaratacaktır. Hiçbir insan plansız ve gelecek kaygısı olan birinin yanında olmak istemez. Tüm bunları uyguladığınızda centilmen erkek tanımının karşılığı siz olacaksınız.

Benzer Yazilar

Kadın Erkek Birer Dost

Ahmet DOĞDU

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Çirkin Ama Çekici Erkeklerin Sırrı Ne?

Ahmet DOĞDU

Uzun Boylu Erkeklerin Yaşadığı 5 Sorun

Ahmet DOĞDU

VIP Kadın Tavlama Satatı