Image default
Erkek Moda

5 Adımda Doğru Parfümü Seçmek

Özellikle karşı cinsle aranızdaki çekimi arttırmak ve akılda kalıcı olmak için kokunuzun etkileyiciliği çok önemlidir. Parfüm seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken noktaları, kokularına ve etkilerine göre parfüm çeşitlerini ve en iyi erkek parfümlerini sizler için derledik. İşte kokunuzla karşı cinsin başını döndürmek için dikkat etmeniz gerekenler:

En iyi erkek parfümleri neler?
En iyi erkek parfümleri neler?

Mevsime Uygun Kokular Tercih Edin

Her ne kadar vücudunuzla özdeşleşen bir koku belirlemeniz doğru olsa da parfümünüzde mevsime bağlı değişikliklere gitmenizde fayda var. Özellikle yaz aylarında yoğun sıcaktan dolayı ağır kokulardan ziyade daha fresh ve çiçekli kokular tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Dolce&Gabbana Light Blue yaz aylarında kurtarıcınız olacak fresh kokulardan bir tanesi.

Teninizi Tanıyın

Ünlü parfüm uzmanları bir parfümü tene değdiği an kokusunu bulduğunu, parfümün kişinin ten kokusuyla tepkimeye girerek esas kokuyu yaydığını savunur. Teninize en yakışan parfümü seçmeye ve klasikleşmiş bir kokunuz olmasına özen gösterin.

Kalıcı Kokular Tercih Edin

Baharat ve odun esanslı parfümler kalıcılığıyıla bilinen ve kadınların daha fazla uyarılmasını sağlayan kokulardır. Calvin Klein Euphoria Intense ve Giorgio Armani Code EDT en çok tavsiye edilen baharatlı kokular arasında.

Parfüm çeşitleri neler?
Parfüm çeşitleri neler?

Afrodizyak Etkili Kokular Kurtarıcınız Olacak

Özellikle karşılıklı çekiminize inandığınız partnerinizle duygu yoğunluğunu arttırmak ve ilişkinize tutku katmak istediğinizde afrodizyak etkili kokular kurtarıcınız olacaktır. Özellikle One Million afrodizyak etkisiyle nam salmış ve kadınlar tarafından çok beğenilen kokulardan bir tanesi.

Bir Bilene Sorun

Her ne kadar kendinize en yakışan kokuya en iyi karar verecek kişi siz olsanız da parfüm seçerken partnerinizden ya da yakın kadın arkadaşlarınızdan yardım almanızda fayda var. Kadınların parfüm seçimi ve koku hassasiyeti konusunda erkeklerden daha başarılı olduğu su götürmez bir gerçek olduğundan, kadın arkadaşlarınızın koku tavsiyelerini dikkate alabilirsiniz.

Benzer Yazilar

2016 Yılının Gözde Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

İŞ YAŞAMINDA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALI?

Editor

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Üçgen Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Türkiye’de En Çok Beğenilen 5 Sonbahar Modası

Sandalet mi Terlik mi?

Ahmet DOĞDU