Image default
Vajinalog + 18

5 Adımda Seks Bağımlılığı

Seks bağımlısı olan bir erkek ya da kadın için seks doğal bir ihtiyacı karşılayan bir etkinlik olmaktan çıkmıştır. Aslında haz veren bir etkinlik olmaktan bile çıkmıştır ve sadece yapılması gereken bir şey haine gelmiştir. Kişi ne yaptığını bilmez bir şekilde sadece seksi düşünür ve bir sıkıntı ve bunalım anından kaçmak için bunu yapmak ister. Masturbasyon bağımlılığı bunun en yaygın halidir. Ama seks bağımlılığının tek biçimi bu değildir ve farklı şekillerde de ortaya çıkabilir.

Mastürbasyon bağımlılığı nedir?
Mastürbasyon bağımlılığı nedir?

Seks Bağımlılığının Temel Nedenleri 

Günümüz şartlarının ağır olması ve iş hayatındaki stres insanların ve erkeklerin hayatını da zorlamaktadır. Sıkıntı ya da stresi bastırmak ve kendinizle ilgili konularda daha az düşünmek için böyle bir bağımlılığın pençesine düşmüş olabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ve hatırlanmak istenmeyen kötü hatıraları unutmaya çalışmak da seks bağımlılığının nedeni olabilir.  Peki seks bağımlısı olan kişiler nasıl anlaşılır ve seks bağımlılığı hangi sonuçlara yol açar?

Seks Bağımlılığı Sonuçları

Masturbasyon bağımlılığı en çok görülen seks bağımlılığı türlerinden birisidir. Aslında mastusbasyon sağlıklı bir şeydir ancak seks bağımlısı birisi bunu kendisine zarar verecek kadar abartabilir. Öte yandan röntgencilik, sanal seks bağımlılığı, pornografi ve para karşılığında cinsel ilişki de seks bağımlılığı türleri arasındadır. Böyle bir durumun etkisi altında yaşamak hayatınız çok zor hale getirir. Bu yüzden bağımlılık tedavisi konusunda adım atmanız gereklidir.

İlişki bağımlılığı tedavisi var mı?
İlişki bağımlılığı tedavisi var mı?

Seks Bağımlılığı Nasıl Tedavi Edilir? 

İlişki bağımlılığı tedavisi için uzman bir kuruma başvurulması gereklidir. Seks bağımlılığı her ne kadar ilişki bağımlılığı olarak adlandırılsa da kurulan bu ilişkiler sağlıklı değildir ve uzak durulması gerekir. İlişki bağımlılığı tedavisi için doktorunuz öngörürse ilaç kullanılabilir. Ama bağımlılık tedavisi için en etkili tedavi yöntemlerinden birisi de psikoterapidir. Hastanın mutlaka bu sorunun arkasında yatan nedenler konusunda daha bilinçli olmaı ve psikolojik sorunlarını kökünden çözmeye çalışması gereklidir.

 

Benzer Yazilar

Yatakta 10 Farklı Erkek Tipi

Ahmet DOĞDU

Ayna Güzelleri

Ahmet DOĞDU

Seks Hayatını Canlandırmanın Yolları

Ahmet DOĞDU

Victoria’s Secret 2012 Show

Ahmet DOĞDU

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Kadınlar hayal kahramanı aşıkları

Ahmet DOĞDU