Image default
Genel

5 Mükemmel Öpüşme Tavsiyesi!

Öpüşmenin yarattığı his duygularla şekillendiği için kişiye göre değişmektedir. İyi öpüşmek sizi ve partnerinizi mutlu edecek iyi bir deneyim olacaktır. Öpücüğünüz iki kişi arasında çok özel şeyler paylaşıldığını gösteren ağır, sıcak ve romantik olmalıdır.

Araştırmalara göre kadınlar öpüşmeye erkeklerden daha çok anlam yükledikleri tespit edilmiştir. Öpüşürken kadınlar erkeklerin temizliğine dikkat ederken, erkekler ise öpüşmeyi sevişmeye bir basamak olarak gördüğü gözlemlenmiştir.

Butler Üniversite Psikologlarından John Bohannon’ın beş yüz kişi ile yaptığı araştırmaya göre ilk öpücük ayrıntıları ilk cinsel deneyimden daha çok hatırlanmakta olduğunu ortaya konulmuştur. Yapılan tüm bu araştırmalara göre bilimsel olarak iyi öpüşmenin ipuçlarını 5 maddede açıklayalım.

1) Hijyenik Olun

Öpüşmeye başlamadan önce ilk dikkat edilmesi gereken şey hijyendir. Temiz ve parlak dişler ve hoş kokan bir nefes ile davetkar olabilirsiniz. Ne kadar iyi öpüşürseniz öpüşün ağzınız kirli ve kokuyorsa karşınızdaki kişi bundan zevk almayacaktır. Mümkün olduğunca temiz ve bakımlı olmak, güzel kokmak çekiciliğinizi arttıracaktır.

2) Nefes Kontrolü Sağlayın

İyi bir öpüşme için nefes alışverişinizi kontrol etmeniz gerekir. Uzun öpüşmek için arada nefes almanız gerekecektir. Nefesinizi uzun tutmak sizi sersemletir ve oksijen almaya ihtiyaç duyarsınız. Mümkünse burnunuzdan sakince nefes alıp vermeye çalışın. Bu sizi rahatlatacaktır.

3) Ellerinizi Dikkatli Kullanın

Öpüşürken elleri kullanmamak neredeyse mümkün değildir. O kişi ile ilk defa öpüşüyorsanız daha dikkatli olmanız gerekir. Ellerinizi nasıl kullanacağınız partneriniz ile ilgili bazı bilgiler gerektirmektedir. Genel olarak birini öperken başının arkasından tutmak ve yüzüne dokunmanın güven verdiği tespit edilmiştir.

4) Süreyi Hesaplamayın

İyi öpüşmek için partneriniz ile uyum içerisinde olmanız gerekir. Daha fazlasına mı yoksa azına mı ihtiyacınız var yoksa uyumlu musunuz buna karar verin. Uyumlu olduğunuza eminseniz istediğiniz kadar öpüşebilirsiniz.

5) Seks Başlangıcı Olarak Görmeyin

Öpüşmenin kendisinden zevk almaya çalışın. Duygularınızı serbest bırakarak hareketlerinize yansıtın. Öpüşmenin her anının kendi başına özel olduğunu unutmayın.

 

Benzer Yazilar

En Trend Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

Kızların Gözünde Kıllı Erkek ve Tüysüz Erkek

Ahmet DOĞDU

En Eğlenceli Mobil Oyunlar

Editor

Erkekleri Oldukça Çekici Yapan Hareketler

Masum Bir Kaçamak:İlham Verici Haftasonu Tatil Rotaları

Ahmet DOĞDU

Ofiste Yaratıcılığı Arttıracak Ofis Masası Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz