Image default
Sportaküs

5 Örnekte Ekstrem Sporu

Ekstrem spor yapması oldukça keyifli ancak bir o kadar da zor spor dallarından oluşmaktadır. Bu spor dalları adrenalin seviyesi son derece yüksek ve cesaret isteyen spor dallarıdır. Ekstreme sporlar yaparken aldığınız haz ise diğer hiçbir spor dalında kolay kolay alınamamaktadır. Ekstrem spor dalları arasında 5 örnek ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Paraşütle atlama
Paraşütle atlama

1 – Paraşütler atlama

2 – Rafting

3 – Dağcılık

4 – Kaya Tırmanışı

5 – Dağ Bisikleti.

Birbirinden Keyifli ve Tehlikeli Sporlar

Ekstrem sporlar yaparken bunların tehlikeli sporlar kategorisinde olduğunu bilmek gerek. Paraşütle atlama ekstrem sporlar arasında en çok cesaret isteyenler arasında yer almaktadır. Uçakla atlama ya da yamaçtan atlama şeklinde iki farklı türde yapılan bu spor ile paraşütünüzle gökyüzünde süzülerek yere ya da denize inmeniz mümkün olacaktır. Rafting sporu oldukça keyifli ve bir o kadar da adrenalin dozu yüksek bir spordur. Hızla akan bir ırmaktan botla birlikte son noktaya kadar takım halinde düşmeden gitmenizle sonuçlanan sporda dikkat etmeniz ve tam koruma şekilde yapmanız gerekir.

Kaya tırmanışı
Kaya tırmanışı

Dağcılık sporu yüksek zirvelere ulaşmak için yapılan ve oldukça zor bir spordur. Tam koruma ile yapılması gerekir ve zirvedeki haz diğer hiçbir sporda yoktur. Kaya tırmanışı dağcılıkla benzer bir spordur ancak daha çok dik bir kayaya tırmanmak suretiyle yapılır. Kaslarınızı oldukça yora ve adrenalin seviyesi yüksek bir spordur. Dağ bisikleti ise son derece zor ve ustalık gerektiren bir spordur. Dağ parkurları arasından zorlu zeminler ve ağaçların arasında bisikletle yol almanızı sağlar.

Adrenalin Dozu Yüksek Sporlar

Bu spor dallarlından herhangi birini yaparken adrenalin sporları yaptığınızı bilmeniz gerekir. Bu nedenle oldukça tehlikeli ve zor spor dalları olarak yerini almaktadır.

Benzer Yazilar

Koşu Öncesi Neler Yenmelidir?

Editor

Kış Aylarında Spor Yapmak İçin 4 Neden

Editor

Erkek Vücut Geliştirme Omuz

Ahmet DOĞDU

Dünya Futbolunda Rekorlar Serisi

Ahmet DOĞDU

Türkiye’de Golf

Ahmet DOĞDU

Bisikletçi Olmalı mı, Olmamalı mı?

Editor