Image default
Erkek Sağlık

6 ADIMDA VÜCUDUNUZU PLAJA HAZIRLAYIN !

Plaj vücudu nasıl yapılır? Evde plaj vücudu için neler yapabilirsiniz. Vücudunuzu plaja hazırlamak için 6 önerimiz var.

1-GÖBEKTEN VE YAĞLARDAN KURTULUN!

Plaj vücuduna sahip olmak için ilk önce fazlalıklardan kurtulmanız gerekiyor. İşe iyi bir beslenme planı ile başlayın. Fazla yağlarınız varsa plaj vücudu için beslenme planından ziyade bir diyet listesine ihtiyacınız var demektir. Tabi 3 beyaz kullanımına da dikkat edin. Çabalarınızın çoğunu fit bir vücutla alacaksınız.

2-ŞINAV ÇEKİN!

Şınav neredeyse tüm kaslarınızı çalıştıran bir harekettir. Kendi vücut ağırlığınız ile yapacağınız şınav için size tek gereken kollarınız. Başlangıçta her gün sabah ve akşam olarak 12 tekrar ile 3 set şınav çekin. 3-4 gün sonra kollarınız biraz daha kuvvetlenmiş olacaktır. Set sayısını 5’e çıkarın. Kollarınız kuvvetlenince tekrar sayısını 50’ye çıkarın. Düzenli olarak günde bir kez 5 set 50 tekrar yapın. Etkisini arttırmak için sabah ve akşam yapabilirsiniz.

3-BARFİKS ÇEKİN!

Barfiks kol ve sırt kaslarını çalıştırmanın etkili yollarındandır. Kendi vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz bir üst vücut hareketidir. Günde 12 tekrar ile 3 set yapın. Bunu alışkanlık haline getirmek sizin plaja fit gitme fırsatınızı artıracaktır.

4-MEKİK ÇEKİN!

Sıfır yağ ve kaslı bir karın için en etkili harekettir. Karın kaslarını geliştirmek için en bilinen harekette kendileri olur. Günlük 12 tekrar ile 3 set yaparak başlayın. Sonrasında set sayısını 5’e ardından 10’a çıkarın. Yapabiliyorsanız sabah ve akşam tekrarlayın. Alışkanlık haline getirmek büyük bir uğraş isteyecektir.

5-YÜZÜN!

Yüzmek vücuttaki tüm kasları çalıştırmasının yanı sıra son derece keyifli bir spordur. Üstelik vücudunuzu forma sokmakta da birebirdir. 2 günde bir 30 ile 45 dakika yüzmeniz fit bir vücuda sahip olmanız için yeterlidir. Tüm spor önerilerinden en etkilisidir.

6-DEADLİFT

Plaj vücudu için yapabileceğiniz bir diğer antrenman hareketidir. Bu hareketi yapabilmek için bir haltere ihtiyacınız olacak. Fitness uzmanları bu hareketin kas geliştirme de son derece başarılı olduğunu belirtiyor. Deadlift hareketinin yanlış yapılması ciddi sakatlanmalara yol açabilir. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Hareketin yapılışı haltercilerden bir farkının olmaması dikkat çekiyor. Halteri dizinizi biraz kırıp bütün ağırlığı bacaklarınıza verdikten sonra nefes hareketleriyle birlikte kaldırmanızdan ibaret. Yaparken dikkat edin sonrasında bel ağrıları için doktora başvurmayın.

Benzer Yazilar

Zinde Kalmanızı Sağlayacak Besin Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkekde Kozmetik Hakkında Kötü Haber

Ahmet DOĞDU

Kışın vazgeçilmezindeki afrodizyak etkisi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Düzenli Sporun Önemi

Ahmet DOĞDU

En Popüler Ayrılık Nedeni Sosyal Medya

Ahmet DOĞDU

Ceviz Sperm Kalitesini Arttırabilir

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz