Image default
Erkek Moda

60’lı Yılların Erkek Modası

60′ LI YILLARIN ERKEK MODASI

Dik yakalı ve dar kazaklar, kadife ceketler, bol paçalı pantolonlar, geniş ve kısa kravatlar, iri desenler, büyük çerçeveli kemik gözlükler, kalın kemerler. 60′ lı yıllarda erkek modası denilince aklımıza ilk gelenler.İddialı parçalarla akıllarda yer eden 60′ lar modasını etkileyen lerden biri de hippilerdi.Hippiler o döneme kıspet benzeri pantolonları, şilebezi gömlekleri, gözlükleri şapkaları ile yani rahat ve salaş tarzları ile damga vurdular.

retro-erkek-modasi

Diğer yandan Beatles ortaya çıktı ve hippilerin tam tersi bir tarzı modaya kazandırdı.Başta saç kesimleri olmak üzere, vücuda oturan kazak, gömlek ve ceketleri dar kesimli pantolonları ile temiz aile çocuğu görüntüsünü tüm dünya’ya yaydılar. Bu iki farklı tarzın birlikte ilerlediği 60′ lar moda tarihinde önemli bir devir olarak yer etti.Modada retro hareketler olunca, yeni moda trendlerinde bile etkisini gösteren 60’lar ve erkeklerin o yıllardaki tercihleri.

erkek-modasi-eski

Hippi Tarzı :

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin hippi tarzının modası asla geçmeyecek. 60′ lı yılların erkek modası üzerinde derin izler bıraktığı gibi o izleri bugüne kadar taşıdı.Hem her yıl ortaya çıkan yeni moda trendlerinde hemde sokaklarda kendini göstermeye devam edecek gibi duruyor.

erkek-modasi

Deri Ceketler ve Dar Kotlar :

Özenle taranmış ve kabartılmış saçlar, deri ceketler, dar paçalı kotlar.50′ li yıllarda başlayıp 60′ larda da kendine yer edinen bu asi tarzın bugün hala sıkı takipçileri mevcut. Günümüzde çok sık kullanılan geçmişten gelen iddialı tarz son sezon trendlerinde de kendini gösteriyor.

60li-yillarin-erkek-modasi

Beatles Tarzı :

 İşte 60′ ların merakla izlenen, takip ve taklit edilen iyi çocuk tarzı. Yüksek boğazlı kazakları ve dar kesim arkadan derin yırtmaçlı ceketleri ile dönemin idolleri olan grubun kazak ce ceket stilleri hala günümüz modasında yer alıyor. Ancak saç kesimleri için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

beatles

60′ ların İyi Çocukları :

Briyantinli ve düzgünce taranmış saçları, siyah kemik çerçeveli gözlükleri, dar kesimli pantolonları, çoğunlukla ekoseli kumaştan takımları ile dönemin iyi aile çocuğu tarzı.60′ lardan bugüne ufak tefek değişiklikler ile geldi.Her şeye rağmen diyebiliriz ki 60’lar modası bir devrimdi.Bu devrime ayak uydurmaya çalışırken bazı kafa karışıklıklarına düşmüş olsalarda bu dönemin insanları her halleriyle çok şıktı.

 

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Güneş Gözlüğü Stili

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Spor Çanta Modelleri

Tarzıyla Kızların Gönlüne Taht Kuran Futbolcular

Ahmet DOĞDU

5 Adımda Skinny Pantolonları Hayatımıza Sokmanın Yolları

Ahmet DOĞDU

Yaz Aylarının En iyi Erkek Kokuları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin En Tarz Takım Elbise Modelleri

Editor

Yorum Yaz