10.7 C
Istanbul, TR
Pazartesi, Nis 22, 2019
Garaj

Chevrolet Cruze Hatchback 2011′de Bizlerle..


Paris Motor Show öncesi herhangi bir açıklama yapmayacağını belirten GM, sürprizi bozdu ve Chevrolet Cruze’un hatchback versiyonun fuar öncesi tanıtımını yaptı.
GM, her ne kadar yeni Cruze’u internet sitesinde “show car” yani konsept ve prototip arası otomobil olarak tanıtsa da, Ford Focus, Volkswagen Golf ve kardeşi Opel Astra ile rekabet edecek 5 kapılı hatchback Cruze, 2011’de üretime hazır.
yeni Hatchback Cruze, Sedan Cruze ile ön taraftan arka kapılara kadar aynı çizgilere sahipken, alçalan tavan hattı ve yenilenen arka kısmıyla 5 kapılı bir hatchbackten çok 2 kapılı, kaslı bir coupeyi andırıyor.Ayrıca masmavi LED farlar ile geniş çaplı jantlar fotoğraflarda, dışarıdan ilk göze çarpanlar.
Üreticiden alınan birdiğer bilgiye göre, yeni Cruze’un bagaj hacmi 400 litreye yakın.
Yeni Astra’nın şasesini kullanan Hatchback Cruze, motor gamını da Astra ile paylaşıyor. 113 HP 1.6 litre ve 141 HP 1.8 litre benzinli motorun yanısıra 123 HP 2.0 turbo dizel motor da yeni Cruze ile sunulan seçenekler arasında.
2011 yılının ortalarından itibaren piyasaya çıkacak yeni Cruze,GM’in “Amerikalılar Hatchback sevmez.” düşüncesiyle sadece Avrupa pazarında satışa sunulacak.
Paris Motor Show’da yeni Cruze’un yanısıra, Orlanda MPV, makyajlı Captiva SUV ve yeni Aveo’nun da Chevrolet standını renklendirmesi bekleniyor.

Benzer Yazilar

Aracınızın Kullanım Ömrünü Uzatmak İçin Uygulayabileceğiniz Basit İpuçları

Editor

Renault Dezir Concept

Ahmet DOĞDU

Rüya Otomobiller Vol1

Ahmet DOĞDU

T-REX 16S by Campagna Motors

Ahmet DOĞDU

PEUGEOT EX1

Ahmet DOĞDU

Jeep Wrangler Call of Duty: Black Ops Edition

Ahmet DOĞDU