25.2 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

70’lerin Modası Saç Modelini Yeniden Yaşayın

Elvis Presley dünyaca ünlü rock müziğin yaratıcısı, kralı olarak anılır. Elbette bu aykırı tipin kendine ait bir de saç modeli bulunuyordu.

70’li yıllara damga vurmuş olan pompadour Elvis Presley genç kızların gerçekten de rüyalarını süsleyen prens olma kimliğiyle günümüzde de halen birçok ünlü simada etkisini bırakmaya devam etmektedir.

Uygulanış Şekli

Pompadour saç tarzı saçı öne taramak ve öndeki saçı arkaya doğru taramak ve çeşitli modellere göre ya iki yana ayırmak ya da kabartmak üzere gerçekleştirilmektedir.

Saçı düz erkekler için bu saç stilini uygulamak sadece birkaç dakikayı alır. Ancak düz saçlı olmayan erkekler için bu süre biraz daha uzun sürüyor.

Düz saçlı Brad Pitt saçına sert bir jöle uyguladıktan sonra tarağıyla arkaya doğru saçını tarıyor ve böylelikle kabartılmış bir görünümle söz konusu pompadour saç stil ünlüler uygulamış oluyordu.

Bu bakımdan etkiler bakımından birçok ünlünün tercih ettiğini kesin olarak söylememiz gerekmektedir.

Pompadour Stilini Uygulayan Ünlüler

Bu saç stilini uygulayanlar arasında Elvis Presley’in yanı sıra David Beckham, Brad Pitt ve Tolgahan Sayışman gelmektedir.

Bu saç stilini uygulayan ünlülerin elbette kendi saç tiplerine göre farklı tarzda uyguladıklarını görmek mümkün olacak.

David Beckham Stili

Dünyaca ünlü İngiliz eski futbolcu Beckham bir zamanların en çok konuşulan isimlerindendi. Sadece oynadığı futbolla değil yakışıklılığıyla da dikkat çekiyordu. Beckham saçını arkaya tarayarak mat bir jöleyle pompadour nedir ve fön makinesinin yardımıyla bu stili uyguluyordu.

Brad Pitt Stili

Brad Pitt dünyanın en yakışıklı erkeği seçilmişti bir dönem. Brad Pitt saçını ikiye ayırmayı tercih ediyor. Böylece kendine has farklı bir model üzerinde yoğunlaşıyor. Bu saç tarzını Burak Özçivit de sıklıkla kullanıyor.

Benzer Yazilar

Uzun Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkek Calvin Klein 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Erkek Moda

Baby Face Yüze Sahip 5 Erkek Ünlü

Editor

Elegant Bir Tarz İçin Neye Dikkat Etmeli

Givenchy Erkek Maske

Erkek Moda

Erkek ve Pembe

Ahmet DOĞDU