Image default
Erkek Moda

70’lerin Modası Saç Modelini Yeniden Yaşayın

Elvis Presley dünyaca ünlü rock müziğin yaratıcısı, kralı olarak anılır. Elbette bu aykırı tipin kendine ait bir de saç modeli bulunuyordu.

70’li yıllara damga vurmuş olan pompadour Elvis Presley genç kızların gerçekten de rüyalarını süsleyen prens olma kimliğiyle günümüzde de halen birçok ünlü simada etkisini bırakmaya devam etmektedir.

Uygulanış Şekli

Pompadour saç tarzı saçı öne taramak ve öndeki saçı arkaya doğru taramak ve çeşitli modellere göre ya iki yana ayırmak ya da kabartmak üzere gerçekleştirilmektedir.

Saçı düz erkekler için bu saç stilini uygulamak sadece birkaç dakikayı alır. Ancak düz saçlı olmayan erkekler için bu süre biraz daha uzun sürüyor.

Düz saçlı Brad Pitt saçına sert bir jöle uyguladıktan sonra tarağıyla arkaya doğru saçını tarıyor ve böylelikle kabartılmış bir görünümle söz konusu pompadour saç stil ünlüler uygulamış oluyordu.

Bu bakımdan etkiler bakımından birçok ünlünün tercih ettiğini kesin olarak söylememiz gerekmektedir.

Pompadour Stilini Uygulayan Ünlüler

Bu saç stilini uygulayanlar arasında Elvis Presley’in yanı sıra David Beckham, Brad Pitt ve Tolgahan Sayışman gelmektedir.

Bu saç stilini uygulayan ünlülerin elbette kendi saç tiplerine göre farklı tarzda uyguladıklarını görmek mümkün olacak.

David Beckham Stili

Dünyaca ünlü İngiliz eski futbolcu Beckham bir zamanların en çok konuşulan isimlerindendi. Sadece oynadığı futbolla değil yakışıklılığıyla da dikkat çekiyordu. Beckham saçını arkaya tarayarak mat bir jöleyle pompadour nedir ve fön makinesinin yardımıyla bu stili uyguluyordu.

Brad Pitt Stili

Brad Pitt dünyanın en yakışıklı erkeği seçilmişti bir dönem. Brad Pitt saçını ikiye ayırmayı tercih ediyor. Böylece kendine has farklı bir model üzerinde yoğunlaşıyor. Bu saç tarzını Burak Özçivit de sıklıkla kullanıyor.

Benzer Yazilar

Damat Adayları İçin 2016 Damatlık Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkek Şort Modelleri 2013

Ahmet DOĞDU

Birisi Şişme Mont Mu Dedi?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği 5 Aksesuar

Ahmet DOĞDU

BOSS ORANGE SAATLER

Ahmet DOĞDU

Son Zamanların Trend Erkek Sokak Giyim Modelleri

Yorum Yaz