Image default
Erkek Moda

90’lı Yılların Erkek Modası

90’LI YILLAR

Moda yıllarda değişiklik gösteren giyim tarzıdır. Moda ve giyim deyince akla ne kadar kadınlar gelse de erkeklerin de giyim stili değişiklik gösterir.2000’li yılların modasının adımları 1990 lı yıllarda atılmıştı. Erkeklerde 90’lar modası da şu şekildeydi;

90lar-erkek-giyim

1-Ekose gömlek: Günümüzde de spor giyim tarzını seven insanların tercihi olan ekose gömlekler genelde bol kot pantolonlarla giyilirdi.

2-Kot ceket: 90’lı yıllarda bol kot ceketler giymek erkekler arasında bir modaydı hemen hemen her şeyle giyilen bu kot ceketler günümüzde de giyilebilmektedir.

90li-yillar-erkek-giyim

3-Yırtık kot: 90’lı yıllar rock dan çok etkilendiği için aşınmış ve yırtık kot pantolonlar çok modaydı. Özellikle de erkekler bu pantolonları çok kullanmışlardır.

4-Deri ceket: Deri ceketin yeni yeni kullanılmaya başlanıldığı ve moda olan ceket türü deri ceketlerdir. Genelde daha çok rock müzik yapan şarkıcılar vs giymiştir.

erkek-modaı-90lar

5-Kovboy çizmesi: Genelde yırtık kot pantolonların altına kovboyların eskiden giydiği ayakkabıları giyerlerdi. Bu ayakkabılar erkekler arasında çok modaydı.

6-Yünlü kazaklar: Genelde ceketlerin altına giydikleri yünlü kazaklar ve yünlü hırkalar erkeklerin en çok tercih ettiği kazak çeşitlerindendi.

90li-yillar-giyim

Erkeklerde giyim tarzı olarak yukarıdaki giyim türleri kullanılmaktadır. Günümüzde de 90 ların modasına benzer giyiniliyor fakat daha gelişmiş daha tarz olan şekillerde. Bu yılların ilk adımları 90’larda atılmıştır. Şimdi de 90’lar da erkek saç modelleri şöyledir;

erkek-giyim-90lar

1-Hafif uzun sarı saçlar: 90’larda saç moda akımlarından biri de bu saç modeli idi. Hafif dağınık bırakılan sarı saçlar.

2-Yanları kazılı saçlar: 90’larda yanları kazılı üstler dikili saç modeli de moda olan saç modellerinden biriydi.

3-Jöleyle dikili saçlar: Jöle ile tepeye bütün saçların dikilmesi de bu yılda moda olan saç modelleri arasında en çok tercih edilenlerdendi.

 

Benzer Yazilar

Valentino Garavani

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Modasında Çiçek Desenleri

Yazın Olmazsa Olmazı Şort Modelleri

Editor

Kısıtlı Bütçeyle işyerinde Rahat Giyim

Ahmet DOĞDU

Çorap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Gösterişe Dair Bir Erkeğin Evinde Olması Gerekenler

Editor

Yorum Yaz