Image default
Erkek Moda

Akıllı Saatler

Şu günlerde; “teknoloji ilerliyor cümlesi” artık teknoloji de ki gelişmeleri anlatmakta yetersiz kalıyor. Bunun yerine; “Teknoloji baş döndürücü bir şekilde ilerliyor” demek daha doğru olacaktır. Teknolojinin ilerlemesinden nasibini almayan hiçbir eşya, araç-gereç kalmadı. Bu gelişmeler ile birlikte kolumuza taktığımız saatler ve bileklilerde akıllı saatlere, bilekliklere dönüştü. Eğer spor giyinmeyi seviyorsanız bu teknoloji tam size göre.

1. Nabzınızı Ölçün

Kalp atış sensörü ile artık nabzınızı her zaman, her yerde ölçebilirsiniz. Bazı akıllı saatler telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamayla gün içinde ki kalp atış hızınızı akıllı telefonunuza kayıt edebilmektedir.

2. Çağrılara Akıllı Saatinizden Yanıt Verin

Yemek yapıyorsunuz elleriniz yağlı durumda veya telefonunuzu diğer odada bıraktınız eğer bir akıllı saatiniz var ise hiç problem yok demektir. Ufak bir dokunuş ile gelen aramalarınızı yanıtlayabilir veya reddete bilirsiniz.

3. Suya Karşı Dayanıklı

Akıllı saatlerin birçok modeli belirli bir derinliğe kadar su geçirmezdir. Rahatlıkla yüzebilir ve su ile haşır neşir olabilirsiniz. Hemen yeri gelmişken söyleyeyim bu cihazlar klasik saatlerde olduğu gibi pilli değil cep telefonlarımızda olduğu gibi sarj ederek kullanıyoruz.

4 . Antrenmanlarınızda Koç

Telefonlarımıza yüklediğimiz adım sayar gibi uygulamalar ile koştuğumuz mesafeyi ölçebiliriz. Ama bir çoğumuz spora giderken yanında cep telefonunun olmasını istemez veya üstünde bulunmasını istemez. Bu akıllı saatler ile koşu mesafelerinizi, bisiklet ile gittiğiniz mesafeyi, yaktığınız kaloriyi görebilirsiniz. Bileklik tarzında ki bu akıllı saatler ile antrenmanlarınız bir koç eşliğinde geçecek ve bu akıllı saatler ortalama bir akıllı telefonun 1/4 ağırlığındadır.

5. Dokunmatik Yüzey

Dokunmatik yüzeyi ile hafif dokunuşlar ile menüler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bazı akıllı saatlerde dokunmatik yüzeye ek olarak tuşlar da bulunabilmektedir.

6. Şık ve Spor Görünüş

Klasik saatlerin resmiyetinden uzaklaşmak istiyorsanız akıllı saatlerin şık kordonları ve ekranları ile tanışma vaktiniz gelmiştir. Bazı akıllı saat üreticileri müşterilerin aynı kordon renginden sıkılacağını düşünerek farklı renklerdeki kordonlar üretmektedir.

7. İşletim Sistemleri

Akıllı saatler de telefonlarda olduğu gibi Android -İOS mobil işletim sistemlerine sahiptir. App Store ve Google Play den akıllı saatiniz için uygulamalar edinebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkeklere Gündelik Giyim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Pantolon Ayakkabı Kombini

Ahmet DOĞDU

Bu 6 Tulum Modelini Görünce Tulum Giymek İsteyeceksiniz

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Örgü Modası

Ahmet DOĞDU

Mevsimlik Kıyafetlerden Olan Birbirinden Şık Triko Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Smart Casual Stil Nedir?