Image default
Erkek Moda

Aksesuar Hakkında

Aksesuar erkeklerin ve kadınların sıkça kullandığı, kıyafeti tamamlayarak bütünlük sağlayan parçalardır. Ve doğru aksesuar seçimi kıyafeti öne çıkarmak açısından oldukça önemlidir. Kadınlar için aksesuarların bin bir çeşidi olsa da erkeklerde bu çeşitlilik daha kısıtlıdır. Ancak yinede aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Saat İmzanızdır

Aksesuar kullanımı yüzyıllardan beri süre gelen bir moda akımıdır. Öyle ki erkeklerin bir numaralı aksesuarı olan kravatın kökeni 17. yy’a kadar dayanmaktadır. Kravat seçiminde dikkat edilecek öncelikli durum kravatla gömleğin hem kumaş hem de desen açısından uyumlu olmasıdır. Bundan sonra ise kravatı kullanan kişinin vücut tipine uygunluk gelmektedir. Kravattan sonra ise erkeklerin ana aksesuarı saat gelmektedir. Bir saat erkeğin imzasıdır, imza denildiğinde saatin çok pahalı olması gerektiği anlamına gelmez ancak kaliteli bir saatinde çok uygun olmayacağı aşikâr. Aksesuarlarınız arasında muhakkak sizin hakkınızda dışarıya bilgi verecek bir saat bulundurmanız oldukça önemli.

Doğru Kemer Tercih Etmelisiniz

Kemerde aksesuar kullanımı hususunda üzerinde durulması gereken bir obje. Doğru pantolonla doğru kemeri kombinlemek oldukça önemli. Eskiden beri süregelen bir alışkanlık olan kemer-ayakkabı, kemer-cüzdan uyumu da oldukça dikkat çeken bir detay. Kravata değinip kravat iğnesine değinmemek olmaz. Eskiden sıkça kullanılan ve sınıf göstergesi olan kravat iğneleri günümüzde tekrar moda haline gelmekte ve takım elbiseye ayrı bir şıklık katmaktadır.

Aksesuarlarınız Sizinle İlgili İpuçları Verir

Erkeklerin aksesuarları arasında bileklikte önemli yer tutmaktadır. Özellikle doğru saatle kombinlenen bileklikler şık ve kaliteli bir görüntü yaratmada oldukça önemli. Ayrıca bileklikler zevkiniz hakkında da ipuçları veriyor. Kol düğmeleri de aksesuar kullanımı açısından oldukça önemli. Eski, zamanlarda sıkça kullanılmasına rağmen günümüzde pek tercih edilmeyen ya da sadece özel günlerde kullanılan kol düğmeleri hem günlük şıklığınızı tamamlıyor, hem de kaliteli görünmenin kapılarını aralıyor.

Benzer Yazilar

Dolabınızda Bulunması Gereken 5 Ayakkabı Modeli

2019 İlkbahar Yaz Erkek Modası Nasıl Olacak?

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Çekici Kılan İnce Detaylar

Ahmet DOĞDU

Pantolon Ayakkabı Kombini

Ahmet DOĞDU

Neden Özel Dikim Elbiseler Tercih Edilmeli?

Editor

Erkeklere Gündelik Giyim Önerileri

Ahmet DOĞDU