Image default
Vajinalog + 18

Aldatılan Erkek Ve Kadın Nasıl Hisseder?

Aldatılan erkek ve aldatılan kadın aslında travma yaşayan birey birer olarak karşılanır. Eğer burada kişilerin karakterleri daha zayıf ve kırılgan bir halde ise reddetme, üzerine de depresyon gibi boyutlara varacak sorunlara da sebep olacaktır. Aldatılmak hem erkek hem de kadınlar için bir özgüven kaybına ve sosyal hayat saygısının azaldığına kanaat getirmesine yol açtığı düşünülen, psikolojik yıpranma sürecine girilmesine sebep olacaktır.

aldatilan-erkek

Karakter özellikleri yanında, duygusal yapıları gereği erkeklerin, kadınlara göre daha farklı hissiyat yaşadığı görülmektedir. Aldatılan erkek zihninde, aldatılan kadın kıyasıyla daha farklı algılamalar oluşturacaktır. Aldatılan kadınlar, daha çok kendilerini suçlar bir psikolojiye bürünürler. Ancak bunu aldatan erkeğe yansıtmazlar. Ne eksiğim vardı? Ben ne yaptım da beni aldattı? Gibi soruları kendine yönelten kadın, aldatan erkeğine ise öfke ve suçlamalar ile ulaşacaktır.

Aldatmak kadınlar için bir değer kaybıdır aslında. Aldatılan kadın, erkeğinin farklı bir kadından daha çok etkilendiğini düşünürken kendinin de değersiz ve tercih edilmeyen biri olarak görmeye başlamasının yarattığı psikolojiyi yaşayacaktır. Kadınlar eğer burada mantık ve akıl yürütemezler ise bu sefer görmezden gelerek hayatlarına devam etmek için mücadele ederler.

aldatilma-psikolojisi

Aldatılan erkek ise aldatılan kadın psikolojisinden başka bir ruh haline girerler. Erkekler için aldatmak, affedilmeyecek bir suçtur. Bu duyguyu giren erkek, kendisini suçlamadan diğer kadını suçlar ve yargılar. Her ne olursa olsun onun aldatılmaması gerekmektedir. Gurur zedeleyici ve üzücü bu davranıştan sonra erkek kesin şekilde boşanma veya ayrılma noktasına gelir. İstisnaları dışarıda tutarsak erkeklerin sonucu bu olurken kadınlar ise affetme kimliğine daha fazla girerler. Kendilerinin eksiklerini kadınlar daha fazla sorguladıklarından erkeklere nazaran daha affedici ve sorunun kendilerinden de kaynaklanabildiğini düşünmelerini sağlayacaktır.

 

 

Benzer Yazilar

Yakıcı Yaz Aşkları

Editor

Yaz Aşkınızı Bulmaya Hazır Mısınız?

Editor

Erkek İlişkiden Nasıl Soğutulur?

Editor

FITNESS MODEL JULIA GILAS

Ahmet DOĞDU

Seçtiniz Pozisyon Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor

Ahmet DOĞDU

Sekste Prezervatifin Önemi Nedir?

Editor

Yorum Yaz