19.4 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Kapak

Alkolün Erkekler Üzerindeki Cinsel Etkileri

Alkol kadınlar üzerinde ayrı erkekler üzerinde ise farklı etkiler yapmaktadır. Alkolün sınırları belli dozlarda ve sıklıkla alınması halinde erkeklerde olumlu etkiler yaptığı bilinmektedir. Ancak fazla miktarda alkol tüketen erkeklerde olumsuz yönde etkilere sahiptir. Alkol kullanan erkekler bunu aşırı boyutlarda yaparlarsa ne yazık ki farklı hastalıklar yanında cinsel etkileri de olumsuz olacaktır. alkolün cinsel hayata çok etkin şekilde etkilediğini düşünürsek bu cinsel hayatın sonuçlarını da incelemekte fayda olacaktır.

alkolun-dezavantajlari

Cinsel hayatın erkekler için olumsuz yanlarından olan, ereksiyon olma sorunları, boşalmada sorunları, geç veya erken boşalma sorunları, cinsel isteksizlik veya tam tersi olarak artan cinsel sinirlilik hali, kısırlık gibi sorunları aşırı alkol kullanan erkekler üzerinde görmemiz mümkündür. Tüm bunları elbette aşırı alkol tüketimi yani alkolik olma halinde alkolün cinsel hayat üzerindeki olumsuz etkiler olarak görmek mümkündür.

Belirli dozlarda ve düzenli olarak kullanılan erkeklerde ise alkol olumlu etkiler de gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki abartmadan, düzenli içki tüketimi, sertleşme ve cinsel istikrar açısından erkeklerin cinsel organlarını desteklemektedirler. Üstelik burada alkolün cinsi de çok önemli değildir. Votka ve viskinin yarattığı cinsel arzular, erkeğin organının sertleşmesinde de yardımcı roldedir. Hiç alkol kullanmayan erkeklere göre, neredeyse yarı yarıya daha az sorun yaşayan, düzenli alkol tüketicileri bu konuda şanslıdırlar.

alkolun-etkisi

Cinsel hayatın olmazsa olmazlarından olan rahatlama ve özgür davranma dürtüsünü de sunan alkol, aşır olarak tüketildiğine ise tam tersi tepki vererek, cinsel isteksizlik yaratmaktadır. Alkol kullanan erkekler birçok açıdan kadınlardan şanslıdır. Alkolün düzenli kullanımı erkeklerin cinsel gücüne katkı yaparken kadınlar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Alkolün cinsel hayat üzerine olumsuz etkilerini yaşamamak için, hayatınıza alkolü, alkolik olarak değil, düzenli içici olarak sokmalısınız

Benzer Yazilar

Tasarımlarıyla İlgi Çeken USB Bellekler

Ahmet DOĞDU

Yaz Güneşine Kafa Tutmayın!

Ahmet DOĞDU

Gucci’nin Japonya için Hazırladığı Destek Kanpanyası

Ahmet DOĞDU

Yılbaşında Sevgilinize Sürpriz Yapın

Ahmet DOĞDU

Bir müzik aleti çalmak istiyorum.

Ahmet DOĞDU

Kısıtlı Bütçeyle Yılbaşı Alışverişi

Ahmet DOĞDU