Image default
Genel

Android Mi iOS Mu?

Mobil iletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte masaüstü işletim sistemlerine olan rağbet giderek azalmaya başlamıştır. İnsanlar artık her yerden bilgiye erişim sağlamak istemekte ve taşınabilir bilgisayar özelliğine sahip akıllı cihazlar üzerinden birçok işlemlerini anında yapmaktadır. Ortada duran bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman gerçekten de android mi iOS mu olarak karşımızdaki yerini korumaktadır.

Android Tarihi

Google şirketinin 23 Eylül 2008 tarihinde resmi olarak mobil işletim sistemi olarak dünyaya tanıttığı işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşletim sistemi Java alt yapısını kullandırmakta ve .apk uzantılı uygulamalara sahiptir. Google Play Store adlı resmi download sitesi üzerinden Google tarafından geliştirilmiş bütün yazılımlara anında erişim sağlanması olanaklı hale gelmektedir.

iOS Tarihi

29 Haziran 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından kurulmuştur. iPhone mobil cihazlar için geliştirildikten sonra iPad ve iPod cihazlar için kullanılmıştır. iOS işletim sistemi Siri adlı akıllı asistanıyla birçok işleminizde sizleri asiste etmektedir. Gerçeğe en yakın üretilen akıllı asistan sayesinde dilediğiniz an araştırma imkanı sağlamaktadır. Ortada duran bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman android mi yoksa iOS mu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Android Mi iOS Mu?

Android işletim sistemi Google şirketinin geliştirdiği mobil tabanlı işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Öte tarafta ise bir diğer güçlü şirket iPhone cihazlarının üreticisi Apple bulunmaktadır. Core OS, Cocoa Touch ve diğer servisleri ile her yönden android ios tartışması büyük bir hızla devam etmektedir. Ancak Android iOS işletim sistemine kadar bugüne dek seksen farklı davada hep haklı çıkmış ve Apple şirketinden tazminat davasında her yönden haklı çıkarak üstünlüğünü ortaya koyan Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemini meydana getirmeye devam eder.

Benzer Yazilar

Moto3 Yarışlarını Kazanan İlk Türk, Can Öncü Kimdir?

Editor

Erkeklerdeki İlginç Fetişler

Ahmet DOĞDU

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ahmet DOĞDU

İDEAL SEKS SÜRESİ NEDİR?

Editor

Bir Çöküş Biyografisi: Arda Turan

Editor

Arabasına Aşık Erkekler

Ahmet DOĞDU