23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Genel

Android Mi iOS Mu?

Mobil iletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte masaüstü işletim sistemlerine olan rağbet giderek azalmaya başlamıştır. İnsanlar artık her yerden bilgiye erişim sağlamak istemekte ve taşınabilir bilgisayar özelliğine sahip akıllı cihazlar üzerinden birçok işlemlerini anında yapmaktadır. Ortada duran bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman gerçekten de android mi iOS mu olarak karşımızdaki yerini korumaktadır.

Android Tarihi

Google şirketinin 23 Eylül 2008 tarihinde resmi olarak mobil işletim sistemi olarak dünyaya tanıttığı işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşletim sistemi Java alt yapısını kullandırmakta ve .apk uzantılı uygulamalara sahiptir. Google Play Store adlı resmi download sitesi üzerinden Google tarafından geliştirilmiş bütün yazılımlara anında erişim sağlanması olanaklı hale gelmektedir.

iOS Tarihi

29 Haziran 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından kurulmuştur. iPhone mobil cihazlar için geliştirildikten sonra iPad ve iPod cihazlar için kullanılmıştır. iOS işletim sistemi Siri adlı akıllı asistanıyla birçok işleminizde sizleri asiste etmektedir. Gerçeğe en yakın üretilen akıllı asistan sayesinde dilediğiniz an araştırma imkanı sağlamaktadır. Ortada duran bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman android mi yoksa iOS mu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Android Mi iOS Mu?

Android işletim sistemi Google şirketinin geliştirdiği mobil tabanlı işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Öte tarafta ise bir diğer güçlü şirket iPhone cihazlarının üreticisi Apple bulunmaktadır. Core OS, Cocoa Touch ve diğer servisleri ile her yönden android ios tartışması büyük bir hızla devam etmektedir. Ancak Android iOS işletim sistemine kadar bugüne dek seksen farklı davada hep haklı çıkmış ve Apple şirketinden tazminat davasında her yönden haklı çıkarak üstünlüğünü ortaya koyan Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemini meydana getirmeye devam eder.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Kıyafet Uyumu Konusunda Yaptığı 5 Yanlış

Pembe Giyemem Diyen Erkekler Out

Erkek Giyimde Yapılan Hatalar

Editor

Kadınlar Uyarıyor Giyiminizde Asla Ama Asla Yapmamanız Gereken Yanlışlar

Editor

Bir Erkek İçin ” Vazgeçilmez” Olmanın 5 Yolu

Editor

HANGİNİZ DAHA ÇOK SEVİYOR? SİZ Mİ SEVGİLİNİZ Mİ?

Editor