Image default
Genel

Araba Kiralamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yolculuk için başta gelen seçeneklerden biri araç kiralamadır. Araç kiralamak ise ciddi sorumluluk ve dikkat gerektirir.  Araba kiralama şirketleri size bu hizmeti vermektedir. Peki araç kiralarken nelere dikkat etmeliyiz onlara bir göz atalım.

1.Şirket Araştırması Yapmalısınız

Öncelikle iyi araştırma yapmalısınız size en uygun araç kiralama firmasını bulmalısınız. Şirketler arasında fiyat karşılaştırması yapmak ve fırsatları yakalamak size kalmış. Şirkete gittiğinizde ise aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

2.Araç Sigortasına Dikkat Etmelisiniz

Rent a car kaskosu çok önemlidir. Bireysel kaskonun yanı sıra sizi büyük zorluklardan kurtarabilir. Aracı kiralamadan önce muhakkak rent a car kaskosu olduğundan emin olunuz.

uygun araç kiralama
uygun araç kiralama

3.Araç Seçiminize Dikkat Etmelisiniz

Araç kiralarken küçük araç tercih etmeniz size büyük fayda sağlar. Yakıt tasarrufundan tutun park yeri kolaylığına kadar avantaj sağlar. Araç seçimi yaparken kişi sayısını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Aracın kilometre sınırı olmadığını muhakkak teyit edin.

4.Yakıt Durumunu Kontrol Etmelisiniz

Aracı kiralarken yakıt durumuna dikkat etmelisiniz. Yakıt durumunu da sözleşmeye eklemenizde fayda var. Aracın teslim alırken deposu tam dolu ise teslim ederken de tam dolu olması gerekmektedir.

5.Hasar Tespiti Yapmalısınız

Aracı teslim alırken firmalar hasar tespiti yapmaktadır. Sizin de aracı teslim alırken hasar tespiti yapıp tüm hasarları not tutturmanız sizi olası bir masraftan kurtarabilir.

6.Kiralama Sözleşmesine Dikkat Etmelisiniz

Oto kiralama çok kolay gibi görünebilir lakin sözleşmeler kafa karıştırıcı olabiliyor. Bir sözleşmeyi imzalamak sıkıntı oluşturmaz fakat sözleşme ve senet imzalıyorsanız mutlaka bir nüshasını almayı unutmayınız. İmzalamış olduğunuz sözleşmenin üzerinde firmanın logosunun, isminin, adresinin, yetkili kişisinin ve o yetkili kişisinin de sizin imzaladığınız yerlere benzer yerlerin imzaladığından emin olunuz.

Benzer Yazilar

Cinsel Narsizm ve Aldatma Arasındaki Yakın İlişki

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Gözünde Futbol Oynayan Kızlar

Ahmet DOĞDU

Bu Yaz Yapmanız Gereken 4 Şey

Editor

Gardrobunuzu Düzenleme Yöntemleri

Hurdadan Nasıl Motorsiklet Yapılır: Motorsiklet Tutkunlarına Özel

Ahmet DOĞDU

İşte Ucuza Uçmanın 5 Yöntemi

Editor