ARABASINA AŞIK ERKEKLER Erkeklerde araba sevdası çocuk dönemlerinde başlar: Model model arabalar, aynı model arabanın farklı renkleri olsun, çeşit çeşidi olsun… Çek bıraklısı, uzaktan... Arabasına Aşık Erkekler

ARABASINA AŞIK ERKEKLER

Erkeklerde araba sevdası çocuk dönemlerinde başlar: Model model arabalar, aynı model arabanın farklı renkleri olsun, çeşit çeşidi olsun… Çek bıraklısı, uzaktan kumandalısı, kıyafetinin deseninden, çantasına, yatağına kadar her şeyi arabalı olsun isteyen erkek çocuğu, büyüyüp bir de yıllarca hayalini kurduğu arabaya kavuşunca Mecnun misali olur elbette.

araba-erkek1

Küçüklükten ehliyet almak için gün sayan erkekler için araba merakı köklü bir tut
kudur aslında… Bu tutkuya sahip, tabiri caizse arabasına aşık erkekler, arabasını her gün yıkar, temizler, parlatır. Arabasına bir şey dökülsün, bulaşsın istemez, hatta bazı erkekler sırf bu yüzden arabasına kimseyi bindirmek istemez. Bindirirse de yok ayağını şuraya değdirme, aman arabada bir şey yeme gibi uyarıları sayesinde bu erkeklerin arabasının pek kıymetli olduğu anlaşılır.

araba-erkek

Araba bakımını kimseye bırakmaz:

Araba yıkanacaksa, temizleyiciye öğütler verir, hatta teslim etmeye kıyamaz, mümkünse kendisi yıkamayı tercih eder.

Arabasını kimseye hatta, en yakınına dahi vermek istemez.  Ancak, arabasına verdiği bu değeri herkesin anlamasını bekler ve herkesin de aynı oranda değer vermesini bekler.

Arabasının çizilmesi en çok korktuğudur. Arabasını öyle yol kenarına, cadde üzerine park etmek istemez, mümkünse özel oto parka geniş geniş park eder.

Araba arabadır işte… Bir yerden bir yere getirir, götürür. Ancak bazı erkekler için durum pek öyle değildir… Aileden biri gibi görür arabasını… Park ettiği yeri iki üç kere kontrol eder, yerinde mi; bir yerine bir şey olmuş mu diye…

Arabalarında gezmek bu erkeklerin en çok keyif aldıkları uğraşlardandır. Ancak garajda dursa bile, arabası içine oturup en azından içinde müzik dinlemek bile keyif vericidir onlar için.

Arabalar hakkında çıkan her türlü yeniliği takip eder:

Arabada model ve renk zevkine en uygun olanı tercih eder, daha iyi bir seçenek karşısına çıktığında aynı tutkuyu bu arabasında da yaşayacaktır. Çünkü erkeklerde araba sevdası sahip olduğu her arabada geçerlidir. Ve bu tutkunun bir sonu yoktur.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir