Image default
Garaj

Aracınızı Hızlı Bir Şekilde Satmanın 5 Yolu

1. İlan Verin

İnternet aracılığı ile satışlar oldukça popüler olduğundan sizde mutlaka internet ilanı vermeyi unutmayın. Ayrıca birçok kullanıcı araç resimleri olmayan ilanları elemekteler. Bu nedenle güzel çekilmiş resimleri ihmal etmeyin

2. İlan Açıklamaları

Bazı açıklamalar neredeyse alıcıları dövecek üslupla yazılmakta. Boş muhabbet için aramayın, ölücüyseniz aramayın, vaktim değerli aramayın gibi söylemleri geçen ilan açıklamaları çok daha az aranmakta. Ayrıca hiç açıklama olmayan veya gereğinden fazla detayla yazılmış açıklamalarda alıcı gözünde negatif olarak değerlendirilmekte.

3. Fiyat

Fiyatınız en alt ve en üst piyasa değerleri arasında ve araç özelliklerinize göre uygun seviyede olmalıdır. Kilometre, yaş, kaza durumu, boya durumu gibi kriterlere göre değişebilen fiyatlarda mutlaka bir miktar pazarlık payı da olacaktır. Bu nedenle fiyatınıza pazarlık payı da ekleyin. Aracınızın piyasada en iyi durumda olanı örneğin 50 bin tl olsun. Klimanız arızalı olduğu için bin, 2 parça boyalı olduğu için iki bin tl düşürdünüz. Kilometresi normal derecede ama alt takımların bakıma ihtiyacı olduğunu da biliyorsunuz.

Bu durumda parça ve işçiliği de düşünerek gerçekçi bir fiyata ulaşmalı ve bu durumların hepsini belirterek aracınızın neden bu fiyata satışa çıkardığınızı belirtmelisiniz. Netice de 45.500 tl etiketle satışa çıkardığınız aracınızı 44 bin tlye kadar verebilirsiniz. Ancak bu rakamlar tamamen hayali arabamız için geçerli.

Diğer yandan öyle küçük bir para nedeni ile ikilemde kalıyorsanız mutlaka elden çıkarın. Çünkü aracı işletme masrafı, kar edeceğinizi düşündüğünüz paradan fazla olabilir. 44 bin oalrak düşündüğünüz araca 43,750 tl fiyat verildiğinde 250 tl için hayır demeyin. Aranızı bulacak bir arkadaş her iki tarafa da iyilik yapmalı.

4.Kusurlar

Aracı sanki kendinize alıyormuş dürüstlüğü içerisinde açık gönüllülükle bildiğimiz tüm eksiklerini söyleyerek satın

5.Temizlik

Satış öncesi detaylı bir iç ve dış temizlik aracın albenisini oldukça arttırtacaktır.

 

Benzer Yazilar

Spor Arabaları Kullanmak Bir Sanattır

Ahmet DOĞDU

MERCEDES-BENZ G500 XXL

Ahmet DOĞDU

2019 Yılında Gözler Önüne Çıkacak En İyi 15 Otomobil

Editor

Rüya Otomobiller Vol1

Ahmet DOĞDU

Rüya Otomobiller

Ahmet DOĞDU

Sıfır Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Yorum Yaz