Image default
Erkek Sağlık

Aşırı Kilolu Erkekler İş Dünyasında Nasıl Karşılanıyor?

Aşırı kilosu bulunan erkekler iş dünyasında da birtakım problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. Nitekim vücuduna uygun takım elbise bulmakta çekilen zorluğun yanı sıra yine söz konusu bu tip erkeklerin her yönüyle itici bulunduğu da dikkat çeken özellikler arasında gelmektedir.

Bütünüyle bu özellikler bakımından değerlendirilecek olunduğu zaman her anlamda aşırı kilolu erkekler yani şişman erkeklerin vücuduyla boy orantısı tutarlı erkeklere göre iş bulmakta da zorlandıkları tespit edildi. Bu nedenle özel yaşamlarının yanı sıra iş yaşamlarında da birtakım sorunlarla karşı karşıya kaldıklarının altı çizilmektedir.

Takım Elbisenin Uyumsuzluğu

Şişman erkekler genellikle takım elbise şişman erkek giyme konusunda sıkıntı yaşarlar. Bu da üzerinde adeta bir aba gibi duran görünüm vermektedir. Her ne kadar terzinin elinden geçirilse de aşırı kilolu erkeklerin ne yazık ki takım elbiseyle yıldızlarının bir türlü barışmadığını net bir şekilde belirtmek gerekecektir. Öte yandan yine şişman erkeklerin çalışma arkadaşlarıyla da aynı ortamı paylaşma konusunda birtakım sorunlarla karşı karşıya kaldıkları bilinen bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

İş Bulmada Zorlanıyorlar

Öte yandan Kuzey Karolina Üniversitesinin denekler üzerinde yaptığı bir araştırma da iş dünyasında şişman erkeklerin iş bulmasının da aşırı derecede zorluk yaşadığı belirtilmektedir. Bu bakımdan değerlendirildiği zaman şişman erkeklerin her yönüyle iş bulma problemiyle karşı karşıya kaldıklarını net olarak ifade etmemiz gerekmektedir.

Temel anlamda değerlendirildiği zaman söz konusu araştırma bağlamında şişman denekler önce bir mağazaya müşteri olarak gönderilmiş ve daha sonra iş arayan iş dünyası kilolu erkek bir kişi olarak gönderilmiştir. Mağaza müşterisi olarak gittiği zaman kendisine verilen yaklaşım normal iken iş bulmak için gittiği aynı mağazada kendisiyle pek de ilgilenilmediği sonucu çıkarılmıştır. Bu da iş ararken de bir hayli zorlandıkları gerçeğini yansıtmaktadır.

Benzer Yazilar

Beyin Sağlığı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Editor

Her Çiftin Bilmesi Gereken Cinsellik Tüyoları

Ahmet DOĞDU

Türkiye’de Bulunan Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

Afrodizyak Besinler

Ahmet DOĞDU

Beyaz Dişler İçin Hangi Besinlerden Uzak Durmalısınız?

Editor

En seksi kalori yakma yöntemleri!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz