17.7 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Nis 20, 2019
Erkek Sağlık

Aşırı Kilonun Sekste Olumsuzlukları Var Mıdır?

Seks yani cinsellik ünlü psikolog Freud’un da ifade ettiği gibi yemek, içmek ve uyumak gibi birincil ihtiyaçlarımız kadar doğal olan ve bastırılması gereken bir ihtiyaçtır. Bu yüzden onu süperego sınıfına koymuştur.

Hayatımızda gerçekten de cinselliği dışarıda tuttuğumuz zaman asabi, saldırgan ve yaşama sevincini yitirmiş bir insan modeline dönüştüğümüz zamanlar olmuştur. İşte bunun önüne geçmek için uzmanların önerleri de dikkate alınarak düzenli cinsel yaşam son derece önemlidir. Cinsel yaşamın kendisi kadar sekste özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından olmaya devam eden aşırı kiloların da aşırı kilo penis etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle birçok erkek özgüvensiz ve kendinden emin olmayan bir şekilde eşiyle birleşmektedir. Ancak bunun birçok zararları yani olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Hormon Salgısının Düzeni Bozulur

Cinsellikle birlikte vücudumuzda hormonal sıvılar da dışarıya çıkmaktadır. Bunu menilerle karıştırmamak gerekir. O ayrı bir olay. Bu hormonal salgılar tamamen beyinde gerçekleşen ve iç organları aşırı kilo seks etkileyen bir durum. Fiziksel olarak dışarıya çıkmaz fakat psikolojik etkileri bulunmaktadır. Bunların arasında az önce de ifade edildiği gibi cinsel isteksizlik, özgüven eksikliği ve beraberinde gelen birtakım sorunlardır.

Performans Eksikliği Gözlenir

Aşırı kilolar aynı zamanda penis boyutunun da doğrudan etkilenmesi anlamına gelmektedir. Genital bölgede ve karın bölgesindeki göbeklenme ve aşırı kilonun etkili olduğu yağlanmanın doğal sonucu olarak birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Söz konusu bu sorunların sonucu olarak da kilolu erkek seks birtakım performans eksikliği kendisini hissettirmektedir. Penis boyunun da gözle görülür derecede azaldığı yine bilinen bir diğer sorundur.

Bütünüyle bu sorunların baş göstermesi cinsel tatminsizlik ve eşlerin birbiriyle çatışması gibi sorunlar seks hayatını tamamen kâbusa çeviren birtakım sorunlar arasında gelmeye devam eder ve bu da hayattan da soğumanız anlamına gelir.

Benzer Yazilar

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Ahmet DOĞDU

Protein Tozu Nedir? Kimler Protein Takviyesi Kullanmalıdır?

Editor

Erkekler Neden Çok Horlar ?

Editor

Masturbasyonun Sağlık Açısından Faydaları Ve Zararları

Editor

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonlar

Editor

Seksle ilgili yanlış bildikleriniz…

Erkek Sağlık