Image default
Vajinalog + 18

Aşk Acısından Kurtulmanın 5 Yolu

Herkesin hayatında iz bırakan, bir türlü unutamadığı, dost meclislerinde adını sayıklayıp arkadaşlarını bezdirdiği bir aşkı mutlaka olmuştur. Eğer sizin olmadıysa da bu hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmez. Siz en iyisi bu ufak listeyi cüzdanınızın bir köşesinde saklayın.

  1. Kendi başınıza uzun zaman geçirmekten kaçının

Her insan tek başına kaldığında düşüncelere dalar ve bir anda kendini hiç istemediği bir duygu durumunda bulabilir. Aşk acısı çeken biri için tek başına kalmak eşittir o kişiyi düşünmektir. Yalnız kalmamaya özen gösterin. Evden uzaklaşın, arkadaşlarınızla aktiviteler yapın.

  1. Eski Fotoğraflardan, Anılardan Kurtulun

Unutmayın ki fotoğraflar her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Bir zamanlar mutluydunuz o kişiyle belki evet, ama artık o günler geride kaldı ve eğer bitip gittiyse fotoğraflarda sürüp gitmesinin kimseye hiçbir faydası olmaz. Gözünüzü karartın ve anılardan artık kopun.

  1. Etrafınızdakilere Şans Verin

Ne kadar klişe gibi görünse de dün artık dünde kaldı. Geçmişe bağlı kalmak demek kendimizi kısıtlamak, tek bir noktaya takılıp kalmak demektir. Bunu yaptığımızda hem aşk acısı ilk günkü gibi taze kalır; hem de bizler etrafımızdaki yeni insanlara şans veremeyiz. Kim bilir belki de eski sevgilinizle yakalayamadığınız mutluluk bir başka insanda saklıdır.

  1. Aşka Olan Bakış Açınızı Değiştirin

Aşkı hayatınızın tek mutluluk kaynağı olarak görmekten vazgeçin. Hayat değerlidir ve onu değerli yapan milyonlarca güzellik vardır. Bu güzellikleri görmeye çalışın. Unutmayın ki aşk bu güzellikleri sadece biraz daha güzel gösterebilir, ama onları yaratan birincil sebep değildir. Aşk acısı da aynı şekilde güzelliklerin var olduğu gerçeğini değiştiremeyecek kadar yapay bir oluşumdur.

  1. Arkadaşlarınızı Bilgilendirin

Buraya kadar artık kararınızı vermiş, kendinden emin, aşk acısından kurtulmaya istekli bir hale gelmiş olmalısınız. Eğer değilseniz lütfen önceki önerileri o malum kişiyi iki dakikalığına aklınızdan çıkarmaya çalışarak tekrar okuyun. İnsan duygusal olduğu kadar rasyonel de bir varlıktır. Yeni bir başlangıç yapmak ve geçmişten kurtulmak sizin elinizde, bunu sakın unutmayın. Atmanız gereken son adım ise aldığınız kararı yakın çevrenizle paylaşmak. Onlar da emin olun en az sizin kadar sevinecekler. Fakat bu adımı atmanızdaki asıl sebep ilerde arkadaşlarınızın yanında artık o malum kişiden bahsetmeye yüzünüz olmayacak olması. Bizler kabul etsek de etmesek de toplum için toplumla yaşarız. Bu psikolojik baskı unsuru emin olun düşündüğünüzden çok daha fazla işe yarayacak.

Evet, artık hazırsınız! Yeni hayatınızda mutluluklar. Unutmayın hayat sonsuz güzellikle ve iyi insanlarla doludur. Geçmişi geçmişte bırakıp keşfe çıkın!

Benzer Yazilar

Kate Upton

Ahmet DOĞDU

Kadınların Orgazm Taklidi Yaptıklarını Anlamanın Yolları

Editor

Kadınların Cinsellikle İlgili Küçük Sırları

Ahmet DOĞDU

Tek Gecelik İlişki Mutlu Ediyor Mu?

Editor

Kayganlaştırıcı Prezervatifler

Editor

Erkekler Yatakta Nasıl Bir İlgi Bekler

Ahmet DOĞDU