Image default
Genel

Askerde Bakım Nasıl Yapılır

Her erkeğin yapması zorunlu olan askerlik dönemi imkanlar bakımından alışık olduğumuz günlük hayattan çok farklıdır. Belirli bir rutini vardır ve bu rutin içerisinde uyulması gereken kurallar vardır. Her şeyden önce bu kuralları bir kenara koyarsak bir erkeğin çevresi üzerinde olumlu bir etki bırakması için rutin bakımına özen göstermesi şarttır.

Öncelikle erkeklerin güne sakal ve bıyık tıraşı ile güne başlaması gereklidir. Sakal ve bıyıkların hiç gözükmeyeceği şekilde yapılan tıraş sonrasında eller ve yüz sabunlu suyla yıkanarak arındırılmalıdır. Diş fırçalanması da unutulmaması gereken bir temizlik unsurudur.

Askerde-Bakim-Nasil-Yapilir

Saç kesimi askeriyede kep altı tıraşı olarak adlandırılan askeri şapkalar takıldığı zaman yanlardan gözüken kısımların çok kısa olduğu, üst kısımların ise daha uzun olduğu bir şekilde olmalıdır.

Askeri kıyafetlerin ciddi bir özen ile düzenli olarak yıkanması, düzgün bir görünüm sağlaması için dikkatli bir şekilde giyilmesi önemlidir. Askeri botlar temiz nemli bir bez ile silinmeli ardından ayakkabı boyası ile boyanmalıdır.

Bu şekilde rutin bakım bitmiş gibi gözükmektedir. Ancak askeriyede bireysel bakım kuralları tertipli düzenli bir dolap görünümü, örtülü, dağılmamış ve temiz bir yatak görünümü de dahildir.

Askerde-gunluk-bakim

En azından haftada bir gün askere ait olarak belirlenmiş dolabın boşaltılarak silinmesi, kıyafetlerin çamaşır makinesinde ya da elde yıkanması, ardından yeterince kurutularak katlanması gerekir. Aynı zamanda yüz havlusu, banyo havlusu gibi sürekli hijyenik olması gereken tekstil ürünleri de yıkanarak dolaba yerleştirmeye hazır hale getirilmesi gerekir. Hepsi dolaba güzelce katlanarak yerleştirilir. Son olarak battaniye katlanarak yatağın ayak ucuna bırakılmalıdır.

Bütün bu ayrıntılar gün içinde yapılması gereken rutin bakımdır ve hiç aksatılmadan yapılması askerin kendinden emin, bakımlı, sorumluluk sahibi bir birey olduğunu gösterir.

Benzer Yazilar

Kadınlara Ofsaytı Anlatmanın 5 Yolu

Ahmet DOĞDU

Çocukken Erkeklerin İzlediği Çizgi Filmler

Ahmet DOĞDU

Türkiye’de Top Koşturan En Yakışıklı Futbolcuları Belirliyoruz

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırabilir?

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyimde Yapılan Hatalar

Ahmet DOĞDU

Aldattığını İtiraf Eder Misin?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz