Image default
FelsefErkek

Aşkın Tartısı Yoktur

Erkeklerde aşırı kilo diyabetten kalp hastalıklarına veya ileride doğacak çocukların da kilolu olmasına yol açabiliyor. Bütün bu olumsuzlukların yanısıra neyse ki kadınların çoğu erkek vücudundaki bazı kusurları görmezden gelebiliyor. Ya da bazen  kilolu erkekleri diğerlerine göre daha çekici bulabiliyor. Yani kadınların aslında, biraz kılolu erkekleri tercih ettiğine dair hatırı sayılır sayıda araştırma mevcut.

Bu söylediklerimizle kesinlikle erkeklere kilo almalarını önermiyoruz çünkü yine de kadınlar sizi şişmanlığın yol açtığı hastalıklardan koruyamazlar. O nedenle kurabiye ve pastaları gözününden kaldırmakta fayda var. Ama yine de kadınların neden bu geniş karınlı ve iri kemikli arkadaşlardan vazgeçemediğine bir göz atalım;

1-) Şişman erkeklere herkes güvenir

Missouri Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre insanlar kilolu politikacıları, ince olanlara göre daha güvenilir buluyormuş. Bu kadınların neden kilolu erkeklere yöneldiğini açıklayabilir. Herkes ilişkide olduğu insana güvenmek ister.

2-) Şişman Erkekler herzaman eğlencelidir

Kadınlar kendilerini güldürebilen erkekleri herzaman çok çekici bulurlar. Tüm kilolu erkekler aynı zamanda komiktir diyemeyiz tabii ancak kültürümüzde böyle bir algılama vardır.

3-) Yatakta daha iyidirler

Birleşik Krallıkta yapılan bir araştırmaya göre iri yarı erkeklerin yatakta daha dayanıklı oldukları ortaya çıktı. Araşıtırmaya katılanların %38’ı kilolu ya da iri yapılı erkeklerin yüksek kaliteli aşıklar olduğunu belirtti. Henüz nedeni tam olarak açıklanamasa da bel çevresindeki eksta depoların yataktaki performansı artırması işin en iyi yani olsa gerek.

4-) Kilolu bir erkeğin yanında herkes daha ince görünür

Hadi yüzleşelim! Genellikle erkekler vücutları ile eleştirilmeseler de bu kadınlar için tam tersidir.  Vücudu ile sorunu olmayan bir erkekle olmak bir kadını kendi vücudu ile daha barışık yapabilir. İşte tam da bu nedenden aşkın tartısı yoktur diyebiliriz.

Benzer Yazilar

Kadınların Vazgeçilmez Erkeği Nasıl Olunur?

Editor

Çekingen Erkekler İçin Kıza Açılma Yöntemleri

Ahmet DOĞDU

Erkeğe Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

Erkekler İçin Telefon Uygulamaları

Ahmet DOĞDU

Kadın ve erkeğin inanılmaz yarışı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Çok Kullandığı Emojiler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz