Image default
Erkek Moda

Atkı Bere Nasıl Bağlanır

Soğuk havalarla beraber atkı, eldiven, şapka gibi eşyaların kullanımı arttı. Hatta kışın en önemli aksesuarı bu kıyafetler olarak söylenebilir. Özellikle atkı soğuktan korunmak haricinde şık bir aksesuar olma yolunda devam etmektedir. Birçok gazete, dergi, reklam gibi platformlarda atkı bağlama teknikleri ile ilgili yorumlar ve öneriler mevcut. Birbirinden farklı atkı bağlama modelleri özellikle erkek ve kadın olarak ayrılsa da çoğu kişi tüm modelleri kullanabiliyor. Önemli olan tarzınızı nasıl yansıtabildiğiniz. Tarzınızı yansıtabileceğiniz birçok farklı atkı bağlama modeli bulunmaktadır.

Bunlardan en çok kullanılanı “Paris Düğümü” denilen yöntemdir. Genellikle kalın ve yünlü atkılarda kullanılır. Atkının ikiye katlayıp iki uzunu birbirine değdiriyoruz ve boynumuzun arkasından iki tarafımıza getirip arasından geçiriyoruz. Bu model boğazı doğrudan kapatmaktadır. “Basit Düğüm” diye bilinen yöntemde iki ucu birbirinin altından geçirerek düğmük atma yöntemidir.

Nasıl Bağlanır?

Ortası biraz bol bırakılır ve genelde ince olan atkılarda kullanılmaktadır. “Çember Yöntemi”; diğer yöntemlere göre daha günlük giyinilen zamanlarda kullanılması daha şık bir tasarım sağlayacaktır. Bu yüzden de iş yerine giderken değil de hafta sonu veya tatillerde kullanmak daha doğru olacaktır. Bu yöntemde genellikle kalın ve yünlü atkılarda kullanılmaktadır. Atkı boynunuzda dolayıp uç kısımlarını iç tarafına sokarak oluşturulan yöntemdir. “Tek Tur Kullanımı” genellikle spor kıyafetlerde ve hızlı bir şekilde hazırlanmak gerektiğinde kullanılan yöntemdir. Boynunuzun etrafında atkınızı bir defa dolayıp uçlarını serbest bıraktığınız bağlama türüdür. “Düz Kullanım” genellikle ince atkılılar da şık duran bir bağlama yöntemidir.

Ceket Üzerine Nasıl Bağlanır?

Aslında başlamadan çok düz bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Boynunuzun iki yanından sarkıtılarak montunuzun hemen arasından çıkacak şekilde kullanma yöntemidir. Daha ceket ve benzeri giyimlerde kullanılmaktadır. Fakat bu kullanımda çok fazla soğuktan korunulduğu söylenemez.

Bu bağlama yöntemlerinin çoğu sizleri kışın soğukta da şık gözükmenizin sağlamasının haricinde soğuklardan korunmanızı da sağlamaktadır. Önemli olan tarzınızı yansıtan atkı bağlama tekniğini kullanmanız ve doğru renkleri tercih etmenizdir. Aksesuar olarak bir şey kullanamıyorum diyorsanız tam size göre bir aksesuar olduğunu görebilirsiniz. Doğru tercihler sizleri her zaman daha şık olmanızı sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

Erkek Yazlık Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

SİYAH BEYAZ ŞIKLIĞI NASIL SAĞLANIR

Ahmet DOĞDU

Dolce & Gabbana DS5

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Modasında Öne Çıkan Parçalar

Elegant Bir Tarz İçin Neye Dikkat Etmeli

Kiğılı 2016 Kış Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU