18.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Haz 20, 2019
Garaj

Audi A5 İnceleme

1899 yılında otomobil dünyasına giriş yapan AUDI , Alman disiplini ve kalitesiyle üretilmiştir.İlk olmayı seven AUDI , dünyada ilk kez dört tekerlekli otomobili üretmiş ve yarışlara katılarak railli dünyasında çığır açmıştır.Günümüze kadar imajında büyük değişiklikler yapmış ve her dönem, tarzıyla göz zevkini en üst seviyeye taşımıştır.Elde ettiği başarılar ve ilkleriyle diğer markalara da örnek olmayı ihmal etmemiş ,ilk olmayı kendine ilke edinmiştir.Yarattıkları arasında bulunan, tamamen aliminyumdan yapılmış seri üretim otomobilleri ile en dikkat çekenler arasına girmeyi başarmıştır.

AUDI A5 İLE YENİDEN TANIŞIN

Markanın 2017 yılına özel yeniden tasarladığı A5 ,AUDI kalitesinden ve imajından ödün vermeyerek beklentilerin üzerinde bir hizmet sunar.Üç farklı kasada tasarlanan A5 ilk olarak 2007 yılında A4 ve A6 arasında konumlandırılmıştır.Günümüzde eski imajından sıyrılıp daha sportif ve dinamik bir imaja bürünmüştür.Keskin tasarımını Matrix LED farlardan alan A5 ,karanlıkta sadece farlarıyla kendini belli edebilecek kapasiteye ulaşmıştır.Pazara sunulduğu günden bu yana modelleriyle zarafeti ve şıklığı tüketiciye yeniden sorgulatan A5, yeni sürümünde de tüm gözleri üstüne çekiyor.

BİRAZDA İÇİNE BAKALIM

Uzun yolculuklarınıza 7 inçlik MMI (Multi Medya Arayüzü) ekran ve dijital gösterge paneli eşlik ederken ,gece sürüşlerinizde otuz aşamaya kadar ayarlanabilen ortam aydınlatması sizi güvende hissettirecek .Deri koltukları iç tasarıma şık bir yorum getirirken otomatik ayarlanabilir koltuklarıyla uzun sürüşlerinizi ağrısız sona erdirebileceksiniz.Ayrıca koltukların ısıtmalı oluşu kış günlerinde en büyük dostunuz olacak . Direksiyonundan vites kolunun tasarımına kadar en ince ayrıntının bile düşünüldüğü iç tasarımın her zerresinde kaliteyi hissedeceksiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yenilenen A5 2.0 litrelik Turbo – benzin seçeneğiyle gücünü 230 pd den 255 pd çıkartmış ve uzun yolları zevkler haline getirmiştir.Ayrıca 187 hp ile 282 hp arasında güç çıkışına sahip beş motor seçeneğiyle hızınıza yön verir .Yeni AUDI A5 4.7 saniyede sıfırdan 100 km’ye çıkabiliyor. Üç dizel ve 2 benzinli motor seçeneğiyle arabanızın gücünde söz sahibi olmanızı sağlıyor. Bir önceki sürümüne göre %17 ile %22 arasında daha verimli çalışabilen bu motorlar sürüşünüzü daha keyifli bir hale getirecek.

Yeni AUDI A5 ,size sorunsuz sürüş keyfi yaşatırken tasarımıyla tüm dikkatleri üzerinize çekecek.

Benzer Yazilar

Lamborghini Sesto Elemento

Ahmet DOĞDU

Karda Araba Kullanmak İçin Ne Yapılır

Editor

Yeni Audi Q3 Şimdi Daha Sportif ve Daha Büyük

Editor

Mercedes-Benz SLS AMG

Ahmet DOĞDU

Maserati Quattroporte MC Sport Line

Ahmet DOĞDU

En Gösterişli Motosiklet Modelleri

Editor