Hem kendi tarzını oluşturup hem de yeni trendleri takip etmek erkekler için de önemlidir. Şık giyinmek, giydiği kıyafeti uyumlu bir şekilde kombine etmek erkek... Ayakkabı ve Kıyafet Modası

Hem kendi tarzını oluşturup hem de yeni trendleri takip etmek erkekler için de önemlidir. Şık giyinmek, giydiği kıyafeti uyumlu bir şekilde kombine etmek erkek modasının vazgeçilmezidir.

ayakkabi-takim-elbise-uymu

Erkekler giyinme konusunda kravatı cekete veya gömlekle uyumuna ya da kemer uyumu gibi konulara dikkat ederler. Ayakkabı ve kıyafet uyumu ise ya az dikkat edilir ya da gözden kaçırdıkları bir ayrıntıdır. Ayakkabı kıyafet uyumunda şıklığın en önemli parçasıdır. Uyumlu bir kıyafete uygun bir ayakkabı seçerek kombininiz tamamlayın. İnsanların ilk dikkat ettikleri ayakkabı olduğunu da unutmayın.

ayakkabi-kiyafet-uyumu

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı modelleri o kadar çok çeşitlidir ki istediğiniz ayakkabıyı bulabilirsiniz. Ayakkabı ve kıyafet uyumu için ayakkabı seçiminiz hem elbisenize uyumlu hem de ayağınızın rahat etmesi yönünden kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Yanlış bir ayakkabı seçimini giydiğiniz en şık kıyafetinizi mahvedebilir.

 

erkek-ayakkabisi

Ayakkabının Kıyafetle Uyumlu Olması

  • Sportif kıyafetlerinizin altına Loafer ( bağcıksız ) ayakkabı türünü seçebilirsiniz. Spor ayakkabıdan daha hoş duracaktır. Fakat takım elbisenin altına asla giymeyin sadece spor bir ceket altına yakışabilir.
  • Kıyafetinizi tamamlamak için ayakkabının rengine ve stiline dikkat etmelisiniz.
  • Güzel bir lacivert takıma ya da pantolona, kahverengi ayakkabıları tercih ederken; siyah ve gri takımlarınıza da siyah ayakkabılar ile kombine edebilirsiniz.
  • Ayakkabının modeli ve üzerindeki detaylar, dikişler ve şekli rengi kadar önemlidir.
  • Klasik bir takımın altına, bağcıklı ayakkabı modellerinden tercih etmelisiniz.
  • Jean veya spor pantolonlarınız, spor ceketlerinizle spor ayakkabı ya da sneakerlar tercih edebilirsiniz.
  • Çorap seçiminiz muhakkak olsun. Tatil yerlerinde şort veya kabri türü kıyafetlerin altına seçeceğiniz sandaletlere çorap giymeniz şart değildir.
  • Ayakkabı ve kıyafet uyumu konusunda en belirgin kemerdir. Genelde aynı renk olmalıdır. Kemerinizi kıyafetinize göre seçtikten sonra ayakkabınızın rengini ona göre şekillendirmelisiniz.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir