Image default
Genel

Ayrılık Sonrası Bunları Yapmayın

Hiçbir ilişkinin ve özellikle sevgi yoğunluğuyla başlayan ilişkilerin bitmemek üzerine kurulu olduğu bilinir. Ancak ilişkiler zamanla yıpranıp sonlanabilirler. İlişki içerisinde sosyal ve fiziksel bağların yanında zihinsel ve duygusal bağlar da vardır. Ancak bu bağlar zamanla zayıflar ve ilişkiler de sona erer. Sonu ayrılıkla biten bu ilişkilerin neticesinden her iki taraf da yıpranabilir. Özellikle uzun ilişki sonrası erkekler farklı bir ruh haline bürünürler ve erkeklerde ayrılık evreleri de bambaşka bir hal alır. bu nedenler ayrılık sonrası erkek psikolojisi kadınlar göre daha farklı bir seyir izler.

ayrilik-sonrasi-erkeklerin-psiholojisi.jpg

Ayrılık Sonrası Duygular

Ayrılık sonrası erkek psikolojisi öncelikle inkara yöneliktir. Ancak bu inkar biraz da gurular birleşerek, bana yapamaz, söyleminde kendi kaybeder durumuna ve hatta belirli süre sonra da ayrılığı hiç konuşmamaya kadar getirebilir. Erkekler inkardan sonra yalnızlık ve öfke hissedebilir. Bu öfke sabırsızlığa ve yanlış kararlar vermeye, tepkiler göstermeye neden olabilir. özellikle uzun ilişki sonrası erkekler bu tepkiler daha da büyütebilirler. Zaman zaman suçluluk duyarak, alışkanlıkların getirdiği o zaman dilimini arayabilirler. İşte erkeklerde ayrılık evreleri geçiyor gibi gözükse de, yeni bir ilişkiye başlansa da yine eski eş veya eski sevgili travması devam edecektir.

ayrilan-sevgili.jpg

Ayrılırken Ne Yapılmalı

Ancak uzun ilişki sonrası erkekler çok fazla tedirgin olurlar. Ayrılık sonrası erkek psikolojisi bazı durumları kabullenmeyecektir. Bu nedenle ilişkinin seviyeli ve sağlıklı şekilde bitmesi gerekir. biraz zaman tanınmalı, yeni bir ilişki için biraz zaman bırakılmalı, neden bittiğine dair analiz yapılmalı, yeni aktivite ve hobiler edinilmelidir. Erkeklerde ayrılık evreleri mutlaka acılı geçer. Bu nedenle bu acıyı kabullenmek gerekir. Eski eş veya sevgili ile arkadaş olma fikri de özellikle bizim toplumumuz için uyumlu bir durum değildir. mümkünse hem sosyal medyadan hem de arkadaş çevremizden, biten ilişkideki kişinin takibi veya söylemleri de sonlandırılmalıdır. Aksi halde biten ilişkinin kabullenilen acısı daha da uzun sürecektir.

ayrilirken-aglayan-sevgili.jpg
 

 

 

Benzer Yazilar

Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?

Erkeklerin Gözünde Futbol Oynayan Kızlar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Tercih Ettiği Teknolojik Aletler

Editor

Bakımlı Sakallar için 3 Öneri

Bir Erkeğe Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Erkekler İçin İdeal Kadın Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz