Image default
Erkek Moda

Baba Olacağının Haberi Nasıl Verilmeli

Hamile olduğunun öğrenen kadınların ilk sorularından biri eşine bu haberi nasıl vermesi gerektiğidir. Hele ki ilk hamilelik deneyimiyse kadınların işi biraz daha zor olabilmektedir. Hamile olduğunu öğrenmiş olmanın heyecanı ve duygusallığı birçok kadın, bu haberi eşine güzel bir anı bırakacak şekilde vermek istemektedir. Böyle olması da çok daha unutulmaz anıları paylaşmanızı sağlayacaktır. Erkeklerde baba içgüdüsü, kadınlarda annelik içgüdüsünün oluştuğu kadar erken ve kolay oluşmamaktadır. Tabi bu durum her erkekte aynı değildir. Çocuk özlemi ile yanıp tutuşan, bir evladı olsun diye can atan erkekler de bulunmaktadır. Sizin eşiniz hangi kategoride olursa olsun, bir erkeğe baba olacağının haberini sürprizli bir şekilde vermekte fayda vardır. Bundan dolayı baba olacağının haberini vermek için birbirinden farklı fikirleri sizinle paylaşıyoruz.

Erkeklere Baba Olacağını Eğlenceli Bir Şekilde Söylemenin Yolları

Erkeklerde baba olma bilinci genellikle çocuk doğduktan bir süre sonra oluşmaktadır. Bazı babalarda çocuk baba demeye başlayıncaya kadar bile bu bilinç tam anlamı ile oluşamaz. Hamile olduğunuz eşinize söylediğiniz anda sizin kadar yoğun duygular hissedemese de bu anı ölümsüz kılacak bazı söyleme şekilleri uygulayabilirsiniz. Baba olacağının haberini eşinize telefonda ya da sıradan bir şekilde vermek yerine, ilginç ve eğlenceli bir şekilde söyleyebilirsiniz.

Evinizde sürekli hazır duran alışveriş listesine bebek maması eklemeniz, eşiniz için şaşırtıcı ve güzel bir öğrenme şekli olacaktır.

Üzerinde yumurta olan bir tişört bastırıp, çocuğunuzun tahmini doğum ayını ekleterek ‘Nisan’da bizimle’ şeklinde bir yazı yazdırmanız ve akşam eve gelen eşinizi bu tişört ile karşılamanız da hoş bir anı olacaktır.

Bütün ailenizi bir araya toplayıp hatıra fotoğrafı çektirmek istediğinizi söyleyebilir, tam fotoğrafın çekildiği anda hamile olduğunuzu açıklayabilirsiniz. Hem eşinizin hem de tüm sevdiklerinizin o anki yüz ifadesini de ölümsüzleştirmiş olursunuz.

Eşinize romantik bir not yazıp, doğacak bebeğinizin ağzından cümleler ile bitirebilirsiniz.

Ses kaydı yapabilen oyuncak ya da çikolatalardan alıp, hamile olduğunuzu açıkladığınız bir ses kaydı doldurup, sanki tesadüf eseri eşiniz bu haberi öğreniyormuş gibi bir organizasyon yapabilirsiniz.

Bütün bu önerilerin yanı sıra eşinizin babalık bilinci artsın diye çok daha özel ve sizin için anlam ifade eden yöntemleri bulup, baba olacağının haberini bu şekilde eşinize verebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Yelek Kullanılarak Yapılabilecek Kombinler

Koreli Giyim Tarzından İlham Alın

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Doğal Taş Bileklikler

Erkek DKNY 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyiminde Renklerin Uyumu

Editor

Erkek Modasında Kahve Tonları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz