Image default
Erkek Moda

Baggy Pantolonlar

Baggy pantolonlar geri döndü. 2016 bol pantolonların moda olduğu bir yıl olacak. Peki nedir bu “baggy” pantolonlar. Baggy kelime anlamı olarak bol, sarkık, torba gibi demek, işte pantolonları da maalesef öyle olacak, hatta bu moda abartılırsa belki şalvar pantolonları erkeklerin üstünde göreceğiz.

bokl-pantolon-modeli

 

2016 yılında bol pantolon modası yeni bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Moda sürekli bir şekilde eskiye dönerek değişiyor ve bazen kendini tekrarlıyor. Ne zaman neyin karşımıza çıkacağını kimse bilemiyor. Baggy pantolonlar 1990’ların ortasından 2000’lere kadar popüler bir giyim tarzı olmuş. Aslında bundan çok daha önceleri, moda olmadan daha, çalışırken giyilen ve çalışanları aristokratlardan ayırmak için kullanılan bir tür iş kıyafeti imiş. Bu pantolonların şalvar cinsi olanları ise bazı yerel kesimlerde yöresel kıyafet olarak hala giyiliyor. Çeşitleri artırmak mümkün. Süper baggy pantolonlardan bile bahsedilebilir ki bunların paça çevresi çok daha geniş. Tarihsel süreçte bakıldığında bu pantolonların paçaları geniş ve lastikli. 2016 yılında moda olarak karşımıza çıkan tarz ise şalvardan da hip-hop tarzdan da farklı. Bazı tasarımcıların koleksiyonunda karşımıza çıkan örneklerdeki baggy pantolonlarda paçalarda lastik yok, bel yüksek ve kalın kemerler kullanılmış. Pantolon, sadece paçalara yakın kısımda değil, tüm bacak boyunca bol. Üstlerine ise dar tişörtler ve bomber ceketler giydirilmiş. Kumaş türü olarak ise klasik kumaşın yanında daha rahat olmayı tercih edenler için jean seçeneği de var. Pantolonları az gelenler için tasarımcılar şort versiyonlarını da düşünmüş, bu şortlar da yine bol, çok bol…

Ukuran-besar-M-5XL-Mens-jogging-Musim-semi-militer-celana-Harem-kasual-Pria-celana-kamuflase-skinny

 

 

Bu pantolonların moda olarak giyileceği kimsenin aklına gelmezdi. Ta ki bol pantolon modası tekrar gündeme gelene kadar… Bu modanın geçmesini de beklemekten başka şans yok gibi gözüküyor.

 

Benzer Yazilar

Dövme Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkekler Bu Kış Nasıl Giyinecek?

Tarzıyla Kızların Gönlüne Taht Kuran Futbolcular

Ahmet DOĞDU

2016 Trençkot Modası

Ahmet DOĞDU

Ünlü Markaların Sonbahar Kreasyonları

Damatlık Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz