8.9 C
Istanbul, TR
Salı, Mar 26, 2019
Erkek Moda Genel

Bakımlı Bir Erkek Olmanın İpuçları

Bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız birtakım kurallara uymalı ve birtakım alışkanlıkları kazanmalısınız. Bu kuralları mercek altına aldığımızda karşımıza şu maddeler çıkmaktadır.

KOKU

Günlük hayat için yoğunluk ve iş temposuyla terlenebilir. Bu durumda kokuya yol açar. Bakımlı bir erkeğin ilk dikkat etmesi gereken bu sorun deodorant kullanımı ve günlük duş alımı ile aşılabilir.

bakimli-erkek-olmanin-ipuclari

TEMİZLİK

Bakımlı erkek için olmazsa olmaz olan bu madde de özellikle yaz aylarında daha dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Genel anlamda temizliğe dikkat edilmeli, terlemeden, ağız kokusuna kadar genel anlamda temizlik için alışkanlıklar kazanılmalıdır.

nasil-bakimli-erkek-olunur

SAÇ SAKAL BAKIMI

Bakımlı erkeğin dış görünümüne de oldukça dikkat etmesi gerekir. Bu işlem için öncelikle vücut tipinize ve yüz şeklinize göre uygun bir saç, sakal modeli belirlemeli ve düzenli aralıklarla bakım yaptırmalısınız. Bu sayede çevrenize daha pozitif bir görüntü vereceksiniz.

bakimli-erkek-nasil-olmali

MANİKÜR PEDİKÜR BAKIMI

Bayanlar için olduğu düşünülen bu bakım seçeneği bakımlı erkekler için de gereklidir. Ve yıpranan el ve ayaklardaki bozukluklar giderilerek daha güzel bir görünüme kavuşulacaktır.

bakimli-erkek-olmanin-yollari

GİYİM TARZI

Bakımlı erkeklerin kişisel bakımları kadar dış görünümleri de önem taşımaktadır. Dışa karşı hoş görünmek isteyen bakımlı erkek öncelikle kendisinin beğeneceği şekilde görünmelidir. Vücut tipinize göre seçeceğiniz spor ya da klasik tarzlar gibi sizi özel gösterecek diğer tarz seçimleriyle de bakımlı görüntüsünü tamamlayabilir.

temiz-ve-bakimli-olmak

YAŞAM TARZI

Kişisel bakım ve kıyafet kombinleri ile bakımlı bir erkek olmanın ipuçları profiline kavuşacaksınız. Bu profilini tam anlamıyla tamamlamak için yürüyüş şekliniz, diksiyonunuz ve diğer alışkanlıklarınıza dikkat eteniz gerekmektedir. Tarzınıza uygun spor alışkanlıkları kazanmak, tarzınıza uygun şekilde konuşmak ve yürümek bakımlı erkek profilinizi mükemmel duruma getireceksiniz.

Benzer Yazilar

Dış Görünümüne Önem Verenler için Beymen Takım Elbise Modelleri

Erkek Moda

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmelisiniz?

Editor

Süet Ceketler Yine Moda

Editor

Bu Kravatlar Olay Yaratır

Erkek Moda

Takım Elbise Ayakkabı Kombini

Editor

Erkek Modasında Dövmenin Yeri

Ahmet DOĞDU