Image default
Sportaküs

Bayan İçin Karın Gerdirme Hareketleri

Kusursuz bir karın bölgesine sahip olabilmek için öncelikle yapılması gereken unsurların başında karnı harekete geçirmek gelmektedir. Sistemli yapılması halinde yüksek bir performans gösteren egzersizler hem karın bölgesinin çevresinde yer alan kasları harekete geçiriyor hem de o bölgede biriken yağ fazlalıklarının erimesini sağlıyor. Enerji egzersizini ise vücudunuza en uygun olan esnetme egzersizleri takip ediyor. En geç iki hafta içerisinde de bel, kalça ve karın bölgenizde gözle görülür bir gerginlik ve zayıflık hissetmeye başlıyorsunuz ve bu egzersizler sayesinde sırt bölgenizin de eskiye nazaran çok daha güçlü olduğunu görüyorsunuz.

Karın bölgesi çevresindeki kaslar en rahat zamanlarını soğuk kış günlerinde yaşamaktadır. Çünkü yapılan araştırmalara göre kış süresince yaz aylarına nazaran üç kat daha fazla oturuyoruz ve bu rahatlık da özellikle kalça, bel ve karın bölgelerinde olumsuzluklar olarak kendilerini gösteriyorlar ancak seksi ve gergin bir göbeğe sahip olmak hiç de zor bir şey değildir. Enerji egzersizleri ve esnetme hareketleri sayesinde beliniz karnınızı formuna sokuyor. Enerji egzersizlerini yaparken vücudunuzun sağ tarafına doğru uzanın ve üst bacağınızı da diğerinin üzerine doğru atın ve bu arada da sağ dirseğinizden destek alın. Şimdi mümkün olduğu kadar kalçanızı yukarıya doğru kaldırın ve karnınızı da aynı anda olabildiğince gerin. Sol kolunuz ile de hafif bir açı oluşturarak yukarı doğru esneyin ve bırakın ve aynı hareketi üç defa tekrarlayın. Daha sonra ise aynı hareketi diğer tarafınız ile uygulayın.

Karın bölgesini esnetme hareketinde ise dik bir şekilde oturun ve sol bacağınızı da düz bir şekilde öne doğru uzatın. Sağ bacağınızı ise sol bacağınızın üzerine doğru koyun ve vücudunuzun üst kısmını biraz sağa doğru çevirin. Sağ kolunuzu ise hemen hemen üç el genişliğinde vücudunuzun yanına gergin bir şekilde koyun ve sol dirseğinizi sağ dirseğinizin üzerine yerleştirin. Şimdi ise başınızı mümkün olduğu kadar sağ tarafa doğru çevirin ve bel bölgenizde yani yan karın kaslarınızda bir gerginlik hissedene kadar 30’a kadar sayın ve daha sonra rahatlayın. Esnetme hareketini tekrarlayın ve daha sonra aynı hareketi diğer taraf için de yapın.

Benzer Yazilar

Dalış Sporu ile İlgilenen Erkeklere Özel Saat Tasarımları

Ahmet DOĞDU

Partner Yogayı Denediniz mi?

Ahmet DOĞDU

Halı Sahada Kazanmanın Püf Noktaları

Ahmet DOĞDU

Kas Yapmak İçin Yağ Oranı Düşük Protein Tozu Kullanın

Editor

Erkek Vücut Geliştirme Arka Kol

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En İlginç 3 Sporu

Ahmet DOĞDU