26.2 C
Istanbul, TR
Cuma, Tem 19, 2019
Erkek Sağlık

Bembeyaz Dişler için Ne Yapmalı?

Herkes beyaz dişlere sahip olmak ister. Burada nasıl beyaz dişlere sahip olabileceğimizi konuşacağız, ama öncelikle şunu belirtmek gerekir, sigara ve benzeri maddeler kullananların dişlerinin beyaz kalması neredeyse imkansız denecek derecede zordur. Aslında herkesin beyaz dişleri vardır, fakat maalesef bakım yapmadıkça, dişlerimizde farklı sıkıntılar oluşur ve dişlerin beyazlığı kalmaz. Peki, beyaz dişlere sahip olmak veya dişlerimizi beyazlatmak için ne yapmak gerekir? Sonuçta sürekli olarak dişçiye gidemezsiniz.

Dişleri Beyazlatmanın Genel Bilgisi

Dişlerimizin sağlığı ve beyaz kalması veya aslında beyaz kalmasından ziyade, sağlıklı ve temiz kalması için yapmamız gereken, günde en az 2 defa, en fazla da 3 defa fırçalamak. Beyaz dişlere sahip olmanın en temel kuralı budur. Bunun haricinde kullanacağınız diş macunlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Mutlaka yılda bir defa dişçiye gitmeniz gerekir. Bunları yanı sıra evinizde doğal kürler kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Evde Doğal Kürler

Dişlerinizi beyazlatmak için, evde yapabileceğiniz doğal kürlerden bir tanesi; zeytinyağı, limon suyu ve karbonattan yapılmaktadır. Çok basit ve hemen uygulayabileceğiniz bir formüldür. Öncelikle bütün malzemeleri karıştırabilmek için bir kap bulmanız gerekiyor. Sonrasında kaba zeytinyağını ve karbonatı ekliyorsunuz ve karıştırıyorsunuz. İyice karıştırdıktan sonra, taze sıkılmış limon suyunu ilave ediyorsunuz, tekrar karıştırıyorsunuz ve kürünüz tamam. Son olarak tek yapmanız gereken, kürü dişlerinize uygulamak.

Dişlerimizi beyaz tutmaktan ziyade temiz tutmak gerçekten çok önemli. Dişlerimiz öyle organlardır ki, temiz tutmadığımız sürece farklı sağlık sorunlarıyla da karşılaşabiliyorsunuz. Bunların olmaması için beyaz dişleri her zaman korumamız gerekiyor. Dişçiye sadece dişlerimizde sorunlar varken gitmiyoruz. Rutin kontrol için ve temizlettirmek için de gidebilirsiniz. Eğer evinizde dişlerinizi temizlemek için ekstra bir şey yapmak istemiyorum derseniz, dişçinize gidip temizletebilirsiniz, sonra eve gidince günlük olarak fırçalayacaksınız.

Benzer Yazilar

Saç Dökülmesinin Evreleri

Editor

Kadınları Baştan Çıkaran Kokular

Erkek Sağlık

Cinsellikte Kadın Erkek Farkı

Editor

İdrarda Güçlüğün Sebebi Bu Olabilir

Editor

Sağlıklı Beslenmek İçin Lifli Gıdalar

Editor

Günde kaç tel saçınız dökülüyor?

Erkek Sağlık