16.3 C
Istanbul, TR
Pazartesi, Nis 22, 2019
Genel

Bir Çöküş Biyografisi: Arda Turan

Arda Turan’ın Mesleki İlerlemeleri

1987 yılının Ocak ayında İstanbul’da doğan ünlü futbolcu, meslek hayatına sekiz yaşındayken başlamıştır. Altıntepsi Makel Spor hayatının ilk takımıdır. Küçüklüğünde top toplayıcı olan Arda Turan parlak bir futbolcu olarak bir zamanlar ismini tüm dünyaya duyurmuştur. Bir çöküşün anatomisi olarak görülen Arda Turan’ın mesleki başarısı önce hızla ilerlemiş daha sonra aynı hızla düşmüştür. 2000 yılında daha on iki yaşındayken Galatasaray tarafından keşfedilmiştir. Beş yıl süresince Galatasaray’da top koşturan Arda, resmi olarak ilk maçına 22 Ocak 2005 tarihinde çıktı. Bu maç Galatasaray ile Bursa Spor arasında oynanmış Türkiye kupası maçıdır. Daha sonra Vestel Manisa Spor’da oynadı. Bu takımda oynarken Süper Lig’deki ilk golünü attı. Daha sonra tekrar Galatasaray’a dönen Arda, takım kaptanı oldu. 2011 yılının Ağustos’unda on iki milyon euro karşılığında İspanya’ya transfer oldu. Atlético Madrid takımında birçok başarıya uzanan Arda, otuz dört milyon euro karşılığında yine bir İspanyol takımına transfer oldu. Barcelona takımına olan bu transfer Türk futbolunda en pahalı transfer olarak kayıtlara geçti.

Arda Turan’ın Mesleki Çöküşleri

Art ardına gelen birçok başarının getirdiği egodan ötürü ünlü futbolcu, çöküşün anatomisi Arda olarak anılmaya başlandı. Galatasaray’da edindiği kaptanlık daha sonra Lincoln’e verilince egosuyla herkesi şaşırttı. Kaptanlığı kaybeden ünlü futbolcu zamanla sinirlerine hakim olamamaya başlar ve Caner Erkin’e yumruk atar. Sosyal medyadaki takipçilerinin yorumlarına kızıp, onları tehdit ederek saygınlığını düşürdü.

Daha sonra uçakta gazeteci Bilal Meşe’ye saldırdı. Bir başka zaman şarkıcı Berkay’a kafa atar. Sinirlerine hakim olmayı beceremeyen Arda, sürekli laf dalaşına girer ve gazetecilere saldırır. Türkiye’de nazı çekilen Arda’yı İspanya çekmeyerek kendinden kopardı. Böylece Arda yine Türkiye’ye döndü ve Başakşehir’de oynamaya başladı.

Arda Turan’ın Şimdilerde Durumu

Dibe batmanın anatomisi Arda Turan hiç bir zaman sinirlerine hakim olamadığından kendine ve başkalarına zarar vermeye devam ediyor. En son haberlere göre eşine yöneltien sorular karşısında gazetecilere lafla sataşan Arda’nın taraftarlara göre sinirsel tedavi yöntemlerine başvurması bekleniyor.

Benzer Yazilar

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Editor

2018’de Gündemde Çok Fazla Yer Alan Teknolojik Olaylar

Editor

Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor

Editor

Erkeklerin Uzak Durması Gereken İlişkiler

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınların Yanında Rahat Olamama Sorunu

Editor