Image default
Erkek Moda

BİR ERKEĞİN ASLA GİYMEMESİ GEREKEN ŞEYLER

Cinsiyet ayrımı ile birlikte erkek ve kadın giyimi de geçmişten bu güne belirgin farklılıklarla süregelen kalıplara sahip. Erkekte daha karizma ve sert hatlarla birlikte erkeğe özgü renkler kullanılırken, bayanlarda uçuk renkli, yer yer dekolte içeren ve sadece bayanların kullanabileceği giysiler üretildi. Bu tarzların dışına çıkanlar erkeksi kadın veya kadınsı erkek olarak ifade edildi. Ancak erkeklerdeki ağırlıklı görüşler dikkate alınacak olursa bir erkek asla bazı giyim eşyalarını kullanmamalı.

 

Erkeğin kullanmaması gereken eşyalara baktığımızda karşımıza çıkan belirli eşyalar var. Bunları sıralayacak olursak;

1. Yelpaze

Bayanlara özgü ve serinlemek için kullanılan el yelpazesi hiç bir erkeğin kullanmaması gereken bir aksesuar olarak karşımıza çıkmakta.

2. Renkler

Mavi, siyah, lacivert gibi renkler herkes tarafından kullanılabilir ancak pembe gibi sadece bayan cinsiyetine özgü renkler erkeğin kullanmaması gereken renklerin başında geliyor.

3. Giysi Türleri

Bayanlar çekiciliklerini arttırmak için dekolteli, pileli veya kadınlara has giysi türleri kullanabilmekteler. Ancak bir erkeğin hem ciddiyetini ve hem de karizmasını koruyabilmesi için bu tür giyim türlerinden uzak durması gerekiyor. Örneğin pileli bir giysi ile iş görüşmesine giden bir erkeği hayal etmek dahi mümkün değil.

4. Saçlar

Moda anlamında zamanla saç tasarımları değişebiliyor. Ancak değişmeyen tek şey olarak erkeklerin bayanlara özgü toka ve aksesuarları kullanmamasıdır.

5. Transparan Giysiler

İç gösteren şeffaf veya elastik yapıdaki vücuda yapışan giysiler bayanları oldukça seksi gösterebilmektedir. Bu tür giysiler bayanların vücut hatlarını çok daha çekici kıldığından kendine güvenen bayanlar bu güzelliklerini sergileyebilmektedirler. Ancak erkek tarafına baktığımızda bayanın ve erkeğin seksi görünümü temelden farklı olduğundan erkeğin kullanmaması gereken giysilerin başında bu tür kadınımsı tarzda lateks veya transparan giysi eşyaları gelmekte.

Benzer Yazilar

Kadınlar İçin Daha Çekici Olmak Mı?

Ahmet DOĞDU

Mango’nun Kalabalığına Artık Erkeklerde Karıştı

Ahmet DOĞDU

Klasik Giyinmeyi Seven Erkekler İçin Stil Önerileri

Hamile Eşinize Nasıl Yaklaşmalısınız

Ahmet DOĞDU

İş Dünyasında Şık Erkekler

Ahmet DOĞDU

Hex Tie ile Tanıştınız mı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz