-1.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Oca 19, 2019
Erkek Moda

BİR ERKEĞİN ASLA GİYMEMESİ GEREKEN ŞEYLER

Cinsiyet ayrımı ile birlikte erkek ve kadın giyimi de geçmişten bu güne belirgin farklılıklarla süregelen kalıplara sahip. Erkekte daha karizma ve sert hatlarla birlikte erkeğe özgü renkler kullanılırken, bayanlarda uçuk renkli, yer yer dekolte içeren ve sadece bayanların kullanabileceği giysiler üretildi. Bu tarzların dışına çıkanlar erkeksi kadın veya kadınsı erkek olarak ifade edildi. Ancak erkeklerdeki ağırlıklı görüşler dikkate alınacak olursa bir erkek asla bazı giyim eşyalarını kullanmamalı.

 

Erkeğin kullanmaması gereken eşyalara baktığımızda karşımıza çıkan belirli eşyalar var. Bunları sıralayacak olursak;

1. Yelpaze

Bayanlara özgü ve serinlemek için kullanılan el yelpazesi hiç bir erkeğin kullanmaması gereken bir aksesuar olarak karşımıza çıkmakta.

2. Renkler

Mavi, siyah, lacivert gibi renkler herkes tarafından kullanılabilir ancak pembe gibi sadece bayan cinsiyetine özgü renkler erkeğin kullanmaması gereken renklerin başında geliyor.

3. Giysi Türleri

Bayanlar çekiciliklerini arttırmak için dekolteli, pileli veya kadınlara has giysi türleri kullanabilmekteler. Ancak bir erkeğin hem ciddiyetini ve hem de karizmasını koruyabilmesi için bu tür giyim türlerinden uzak durması gerekiyor. Örneğin pileli bir giysi ile iş görüşmesine giden bir erkeği hayal etmek dahi mümkün değil.

4. Saçlar

Moda anlamında zamanla saç tasarımları değişebiliyor. Ancak değişmeyen tek şey olarak erkeklerin bayanlara özgü toka ve aksesuarları kullanmamasıdır.

5. Transparan Giysiler

İç gösteren şeffaf veya elastik yapıdaki vücuda yapışan giysiler bayanları oldukça seksi gösterebilmektedir. Bu tür giysiler bayanların vücut hatlarını çok daha çekici kıldığından kendine güvenen bayanlar bu güzelliklerini sergileyebilmektedirler. Ancak erkek tarafına baktığımızda bayanın ve erkeğin seksi görünümü temelden farklı olduğundan erkeğin kullanmaması gereken giysilerin başında bu tür kadınımsı tarzda lateks veya transparan giysi eşyaları gelmekte.

Benzer Yazilar

Doğru İç Çamaşırını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Stil Sahibi Olmak İsteyen Erkeklere Öneriler

Editor

Adidas’la Gece Gezmeleri

Erkek Moda

2016 Saç Modası Kritikleri

Editor

Erkek Atkı Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Louis Vuitton 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Erkek Moda