Image default
Genel

BİR ERKEĞİN EVİNDE OLMASI GEREKEN ŞEYLER

Anne kucağından uçtunuz ve nihayet kendi evinizdesiniz… Alınması gereken ne kadar çok şey, tamamlanacak ne çok eksik var değil mi? Hele ki bugüne dek böyle konulara fazla kafa yormadıysanız daha da zorlanacaksınız. Peki, bir erkeğin evinde olması gereken en temel şeyler nedir?

İster yalnız yaşamaya yeni başlamış olun, ister bir süredir yalnız yaşıyor ama mevcut düzeninizi yenilemek isteyin, bu yazı işinize yarayacak. Bir erkeğin evinde olması gereken şeyleri sizin için listeledik. Evinizde ağırlayacağınız misafirlerinizi etkilemek ve iyi bir izlenim bırakmak, daha da önemlisi kendi hayatınızı kolaylaştırmak ve daha keyifli hale getirmek için ihtiyacınız olan en gerekli eşyalara yazımızda göz atın. Sadece bu eşyalarla bir ev kurmanız mümkün değil tabii, ama konforlu ve modern bir “bekâr evi” için işinize en çok yarayacak şeyleri sizin için sıraladık.

İşte bir erkeğin evinde olması gereken şeyler.

AYAKKABILIK

Girişten başlayalım. Ufak bir ayrıntı gibi görülebilir ama hem kendi hem de misafirlerinizin ayakkabıları için kullanacağınız bir ayakkabılık eve girerken ilk izlenim ve evin genel temizliği açısından büyük önem taşıyor. Bir erkeğin evinde olması gereken eşyalardan ilki kapaklı bir ayakkabılık. Evin girişine gelişigüzel bırakılmış kirli ayakkabılar evinizin havasını daha ilk adımda bozmasın.

BOY AYNASI

Evden çıkmadan önce kendinize kısa bir göz atarak pek çok giyim hatasının önüne geçebilirsiniz. Çoğumuzun aklına gelmese de yatak odasına ya da hole koyacağınız bir ayna hem kendinize alıcı gözle (!) bakmanız için fırsat yaratır hem de ortama şık bir hava katar. O zaman bir erkeğin evinde olması gereken önemli eşyalardan biri olarak güzel bir boy aynasını unutmuyoruz.

KİTAPLIK (VE KİTAPLAR TABİİ Kİ!)

Ne kadar kitap okuyorsunuz bilemeyiz tabii, ama şık bir kitaplık hem size hem de evinize güzel ve seçkin bir dokunuş katar. İçinde sadece çizgi romanlar olmaması koşuluyla! Ufak da olsa bir kitaplık ya da kitap rafı ile “bu evde kitap okunuyor” izlenimi yaratabilirsiniz.

AÇILMAMIŞ KUTUSUNDA YENİ BİR DİŞ FIRÇASI

Beklenmedik misafirler için banyo dolabınızda mutlaka açılmamış bir diş fırçası bulundurun. Burada “açılmamış” kelimesini önemle vurguluyoruz!

YEMEK MASASI

İki kişilik de olsa üzerinde medeni bir şekilde yemek yiyeceğiniz bir masanız olsun. Pizzanızı TV karşısında ve kutusundan yemek size cazip geliyor olabilir ama bu alışkanlığı lise yıllarında bırakmanız gerekiyor. Artık kendi evinde yaşayan bir erkekseniz en azından bir misafiriniz ve kendiniz için karşılıklı oturup yemek yiyebileceğiniz bir masa evinizde olması gereken şeylerden.

ŞARAP KADEHLERİ

Su bardağında ikram edeceğiniz şarap kadar ortamın havasını kaçıracak az detay vardır. Kaliteli bir kadeh takımı her erkeğin evinde olması gerekenler arasında ufak ama bir o kadar da önemli detaylardan.

RAHAT BİR KANEPE

Evinizin genel dekoruna uygun ve kesinlikle rahat bir kanepe hem sizin için hem de misafirleriniz için çok önemli. Salonun tüm havasını bir anda değiştirecek kaliteli bir kanepe ziyaretçilerinize sizin hakkınızda çok şey söyler. Her erkeğin evinde olması gereken şeyler arasında kaliteli ve rahat bir kanepe en önemlilerinden.

YUMUŞAK BİR AYDINLATMA

Hayır, florosan lambalar ve çıplak ampulleri aydınlatma için kullanamazsınız! En az mobilyalarınız ve yatağınız kadar önemli olan, yumuşak ve şık aksesuarların kullanıldığı bir aydınlatma evinizin tüm havasını bir anda değiştirir. Erkeklerin evinde olması gereken şeylerden biri de evin genel havasına uyan ve şık aydınlatma aksesuarları ile köşe lambaları.

Benzer Yazilar

Sakın İhmal Etmeyin: Çorap Seçimi Nasıl Olmalı?

Ahmet DOĞDU

Bekarlığa Veda Partisi İçin Sıra Dışı Öneriler

Ahmet DOĞDU

Mutfak Seven Karizmatik Erkekler

Ahmet DOĞDU

Sigarayı Nasıl Bırakırsınız?

Ahmet DOĞDU

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Erkekler İçin İdeal Kadın Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz