26.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Tem 20, 2019
FelsefErkek

Bir Erkek Olarak Eşinizin Çalışması Sizi Mutlu Eder Mi?

Günümüzde çok fazla evli çiftlerde karşılaşılan ikilem vardır.”Bir erkek olarak eşinizin çalışması sizi mutlu eder miydi?” sorusuna yanıt vermeye çalışan bir erkekseniz düşünmeniz gereken birçok unsur vardır. Araştırmalara göre Türkiye sınırları içerisindeki erkeklerin yarısı eşinin çalışmaması gerektiğini düşünüyor. Bu ataerkil bir tolumun getirdiği düşünce tarzı çok sayıda çifti üzebildiği gibi sevindirebiliyor da. Toplumun diğer erkekleri ise eşinin mutluluğunu kendinden daha çok istiyor. Şuan ki duruma bakıldığında kadın erkek eşitliğine daha çok önem verilmeye başlandı. Siz olsaydınız hangisi size doğru gelirdi? Bu durumda size İki tür senaryo yaratma hakkı doğacak. Bunlardan biri mutlu eşin mutlu etmesi diğeri ise erkeğin korumacı tavrı.

 

Mutlu Eşin Mutlu Etmesi

Her şeyi bir kenara bırakıp akşam eve geldiğinizde eşinizin size sevinçle sarıldığını düşünün. Bir bakıyorsunuz eşiniz iş yerinde harikalar yaratmış. Sevincini sizinle paylaşmak için harikulade bir sofra hazırlamış. İkinizde o gün başınızdan geçen olayları anlatarak yemek yiyorsunuz ve eşinizi iş yerindeki yeni pozisyonu için tebrik ediyorsunuz. Böyle bir senaryoda mutlu bir eş modeli ortaya çıkıyor ve bazı erkek modelleri eşlerinin çalışmalarını destekliyorlar.

Erkeğin Korumacı Tavrı

Siz olsaydınız korumacı bir tavır mı sergilerdiniz? Ataerkil toplumlarda sık görülen bir durumdur bu. Erkek çalışır ve eve para getirir. Kadın çocuklara bakar ve yemek hazırlar. Bu durumun biraz gururla ilgisi olduğunu düşünenler bile var. Fakat konuyu başka türlü ele alanlar da var. Eşinin yorulmamasını isteyen mütevazi erkeklerde günümüzde epeyce yaygınlaşmıştır. Bu mütevazilik kadınların bazılarını mutlu edip kendi hobilerine yönelmeye başlayabiliyorlar. Bazı kadınları ise hiç mutlu etmiyor ve daha çok duygusal bunalıma girmelerini tetikliyor. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

Benzer Yazilar

Erkekler İlk Buluşmada Neye Dikkat Eder ?

Editor

Esmer Kadınları Vazgeçilmez Kılan 7 Özelliği

Flört İnsanı Mısın Uzun İlişki Mi?

Editor

Erkekler Kadınlarda İlk Neleri Fark Ederler?

Editor

Kadınlarda Ve Erkeklerde Arkadaşlık İlişkileri Farkı

Editor

Kadının erkeklerden istekleri

Ahmet DOĞDU