24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Moda

Bir iş görüşmem var. Kravat takmak zorunda mıyım? Artık pek kimse kravat takmıyor gibi?

Günümüz iş piyasasında ilk izlenim her zamankinden daha fazla öneme sahip. İyi bir başlangıç için, görüşmenize “uygun” kıyafetle gitmekte fayda var.

Her ne kadar pek çok iş kolunda şirketler gittikçe daha “rahat” bir kıyafet kodunu benimsiyor olsa da, işe girene kadar siz henüz “onlardan” sayılmazsınız. Yani evet, “mülâkat âdâbına” uygun giyinmelisiniz.

Peki bu ne anlama geliyor? Kural şu; başvurduğunuz iş koluna göre giyinin. Bankacılık, finans, sigortacılık gibi sektörlerde geleneksel görüşme kıyafeti hâlâ geçerlidir. Takım elbise giyip kravat takmanızı tavsiye ederim.

Reklamcılık, medya, internet şirketleri ve moda evleri gibi yaratıcı sektörler için daha az resmî ve daha modern bir görünüm beklenebilir. Ancak bu, iş görüşmesine şort ve spor ayakkabıyla gidebilirsiniz anlamına gelmemeli. Her zaman profesyonel bir görünümde olun. Rahat bir takım veya bleyzır ceket ile bol pantolon birlikteliği uygundur. Kravat takmanıza ise muhtemelen gerek yoktur.

Neticede, ne giyeceğinizden emin değilseniz, işi riske atmayın ve çılgın giyim tarzınızı pozisyonu garantiledikten sonra yansıtın.

Benzer Yazilar

Kravat Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Editor

2016 erkek moda akımına giriş

Editor

Timberland Kompakt

Erkek Moda

Deri Ceket Hastalarına Derimod Erkek Deri Ceket Modelleri

Erkek Moda

Takım Elbise Altına Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Editor

Özel Günler için En Şık Kombin Önerileri

Editor