Image default
FelsefErkek

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey


Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Yazan Sanjiv Bhattacharya For Men’s Life Today

Hayatta pek az şeyin garantisi var, ancak şunlar için kesin konuşabiliriz: Güneş doğudan doğar, ölüm herkesin kaderidir ve bir gün kendinizi kız arkadaşınızla ateşli bir kavganın ortasında bulmanız kaçınılmazdır.

Pek çoğumuzun başına gelmiştir. Bir dakika önce gayet medeni şekilde konuşuyorsunuzdur, ufak bir münakaşa da olabilir ancak her şey kontrol altındadır. Sonra bir şey söylersiniz. Sizce nispeten masum, zararsız olabilecek bir şey… Ve bu onu çileden çıkarmaya yeter. O laflar ağzınızdan çıktığı andan itibaren hava bir anda değişir, ve geriye dönüş hiç de kolay değildir.

Erkeklerin sevgililerine asla söylememeleri gereken şeyler vardır. Dilimizdeki kara mayınlarıdır bunlar. Önemsiz gibi görünseler de, değildirler. İşin iyi tarafıysa, büyük ölçüde ne olduklarını biliyoruz. Zira sizden önce pek çok erkek aynı acıları çekti. İşte onlardan miras kalanlar…

 

 1. “Onun hepsini yiyecek misin?”
  Kız arkadaşınız, tanım itibariyle, bir tüy kadar hafif ve bir balerin kadar zariftir. Bunun aksi manaya gelebilecek en ufak fısıltınız bile, çok ağır bir bedel ödemenize neden olabilir. Aslında, yemek konusundan hiç bahsetmemeye çalışın. Kadınlar için yemek, duygusal hatta takıntılı bir konudur. Kendi kimlikleri, özbenlikleri, hayalleriyle ilgilidir… Kısacası, evet onun hepsini gerçekten yiyecek. Onca bale iştahını açmış olmalı.

 

 • (Hafif kadın anlamına gelecek herhangi bir şey)”
  Gerçekten üstünüze saldıran kimse yoksa, bu kelimeleri kullanmamalısınız. Amerikalı bir rapçi olmadığınızı unutmayın ve dilinize hakim olun.
 • “Eski kız arkadaşım…”
  Bu şekilde başlayan tüm cümleler her türlü mahkemede aleyhinizde delil olarak kullanılacaktır. Elbette eskiyle yeniyi karşılaştırmanız normal, ancak bunu kendinize saklayın. İçinizden ve dışınızdan düşünmeniz gereken şeyler vardır. Bu, içinizden düşünmeniz gerekenler kategorisine giriyor.
 • “Bunu hep yapıyorsun.”
  Ufak bir pürüzü nükleer krize dönüştürmenin en garanti yolu, “hiç” ve “hep” gibi kelimeler kullanmaktır. Doğru olamayacak kadar kesin olduklarından, kız arkadaşınızı sinirlendirmekle kalmaz, aynı zamanda tartışmada haklı konuma geçmesine de sebep olursunuz. Ayrıca, bundan önceki tüm tartışmalarınızı da şimdikine taşıma yolunu açmış olursunuz, ki bu ilişkinizin tüm “kötü” günlerini bir anda yaşamanız demektir.
 • “Aynı annen gibi konuşuyorsun.”
  Onu annesiyle karşılaştırmayın. Ya da kız kardeşiyle. O insanları onun tanıdığı kadar tanımıyorsunuz ve ilişkilerinin karmaşıklığından da haberiniz yok. Her şeyin ötesinde, herkes ailesinden ayrı ve bağımsız bir kimliğe sahip olmak ister.
 • “Evet, bence o kız seksi.”
  Ara sıra omzunu silkerek ve önemsizmiş gibi davranarak size o soruyu soracaktır: “Sence şu kız güzel mi?” Sakın kanmayın. Çabuk ve doğal bir tavırla yalan söyleyin. Bu; dergide gördüğü, Facebook arkadaşı veya bir garson kız olabilir. Kim olursa olsun, yanıt her zaman “hayır”dır. Hatta, bazı kusurlar bulursanız ekstra puan bile kazanabilirsiniz. “Bana mı öyle geliyor yoksa o kızın burnunda bir gariplik mi var” deyin ve kız arkadaşınızın mutlulukla aydınlanışını izleyin.
 • “Bugün saçının nesi var?”
  Saçı mükemmel görünüyor ve ona da çok yakışıyor. Saçının kötü göründüğünü fark etme hakkınız yok. Kızlar için saç, yalnızca saç değildir.
 • “Sakin ol.”
  Sakin ol dediğiniz anda, sakinleşmesi ihtimalini azaltmış olursunuz. Bunun yerine, “Böyle hissetmeni anlıyorum” demeyi deneyin. Evet, kavganın ortasında bunu söylemek hiç de kolay değil, fakat biz yine de önermiş olalım.
 • “Özel gününde misin?”
  Öyle olsa bile, lafını etmeyin. Sizin göreviniz, kız arkadaşınızın adet döngüsünün ortada hiçbir sebep yokken çığlık atıp ağlamaya başlamasına hiçbir etkisi yokmuş gibi davranmanızdır. Bu noktada anlayış gösterip işleri biraz ağırdan alın. Hormonlarının etkisinde değilmiş de gerçekten haklıymış gibi davranın. Nasılsa birkaç güne geçecek.
 • “Seni seviyorum.”
  Ne düşündüğünüzü biliyorum. Bu söz aslında büyülü, her derde deva ve anında iyi gelen bir iksir değil miydi? Oysa bu sözler, kadınları bambaşka bir boyuta taşır ve algılarını sonuna kadar açar. “Seni seviyorum” lafını duydukları anda içten söyleyip söylemediğinizi şıp diye anlarlar. Dolayısıyla, yerinde kullanılmayan bu silah sonunuz olabilir. Diğer bir deyişle, ateşle oynarsanız, restoranın orta yerinde suratınızın ortasına bir tokat yiyebilirsiniz.

 

 

Benzer Yazilar

Hayalimdeki “Sen”i Nasıl Anlarım Diyenlere…

Ahmet DOĞDU

Güçlü Bir Kadını Nasıl Etkilersiniz?

Editor

Kadınları Cezbetmenin Yolları

Ahmet DOĞDU

2016 Yılının En Beğenilen Kadınları

Ahmet DOĞDU

Bir Erkeğin İyi Bir Baba Olacağının 4 Temel Göstergesi

Kadınların Tahammül Edemediği 5 Davranış Şekli

Yorum Yaz