Image default
FelsefErkek

Bir Kadından ‘Zeki Erkek’ Tanımı

Bir kadın olarak bu tanımı yapmak benim için gerçekten zor. Bizim beynimiz çok karmaşık çalışıyor ve farklı değerlendirmeler yapıyor. Aslında basit olarak karşımızdaki anlama engelli değilse, bazı konularda bizden daha bilgili ise ve bildiği şeylerle ilgili konuşurken ukalalık yapmıyorsa bizim için ‘ zeki ‘ sıfatını almaya hak kazanıyor. Ancak siz erkeklerin ‘zeki’ sıfatını kazandığınız hızla kaybedebileceğinizi bilmeniz lazım.

zeki-erkek

Kadınları bilgi birikiminizle tavlamalısınız. Ama bunu yaparken ‘Her şeyi en iyi ben biliyorum! ‘ havalarına girmemelisiniz. Bırakın her şeyi en iyi sizin bildiğinize biz karar verelim. Bunu bize kanıtlamak için uğraşmayın yani. Zekanıza yaptığınız esprilere göre karar verdiğimiz de oluyor. Bizi güldüren erkeklerden hoşlanıyoruz. Ancak güldürmekten kastımız tebessüm etmemiz ya da ufak kahkaha atmamız değil. Çoğumuz ortamı bozmamak için yaptığınız esprilere güleriz zaten. Ama bizi karnımız ağrıyana kadar güldürebilecek espriler yapmayı başarıyorsanız gözümüzde hem zeki hem eğlenceli oluyorsunuz.

kadinlara-gore-zeki-erkek

Bir de bizim karmaşık düşünce sistemimize rağmen çözümleyemediğimiz erkeklerle tanıştığımızda beynimiz otomatik olarak ‘ Karşındaki erkek çözümlenemedi, bizim bilmediğimiz bir düşünce sistemi var ve bu sistemi kurabilmiş ise senden daha zeki, çözmeye çalışmalısın…’ sinyalleri veriyor. Bizi şaşırtmayı ve anlamayı da başardınız mı olay bitiyor. Şaşırtmak için basit sürprizler yeterli, kolayca yapabileceğiniz şeyler. Ancak anlamak sürpriz kadar kolay değil. Ama merak etmeyin hiçbir zaman bizi tam olarak anlamanızı beklemiyoruz. Sadece ruh halimizdeki değişiklikleri takip etmeniz yeterli olur. Bunu anlamanız da çok kolaydır hem. Suratımız asıksa, mutsuz görünüyorsak ya da çok kötü şeyler yaşarken normal ötesi neşeliysek bilin ki bir sıkıntı var, biz anlatana kadar sorun.

Sizin anlayacağınız; kadınlar, kendilerinden daha bilgiliyken ukalalık yapmayan, düşünce sistemini çözemedikleri, kaliteli esprilerle güldürebilen, sürprizlerle şaşırtabilen ve ruh halindeki değişimleri anlayabilen erkekleri zeki olarak tanımlıyor.

Benzer Yazilar

Erkekler Kadınlarda İlk Neleri Fark Ederler?

Ahmet DOĞDU

Erkek Burcu

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Aldatır?

Editor

Erkeğe Hoşlandığını Nasıl Belli Edersin?

ilişkilerde Kıskançlık Gerekli Mi?

Ahmet DOĞDU

Evlenme Teklifi Etmek İsteyenler için 4 Sürpriz önerisi

Yorum Yaz