Image default
FelsefErkek

Bir Kadının Sizi Aramamasının 4 Nedeni

Kadınlar genellikle partnerlerine yoğun ilgi gösteriyor ve aynı özeni karşı taraftan da bekliyorlar. Partnerlerinin hemen hemen her şeyiyle ilgilenen kadınların bu tavrı annelik içgüdüsünün bir yansıması olarak görülüyor. Çoğu kadın ayrılık sonrası dahi sizi takip etmeye devam ediyor. Fakat bir kadın artık sizi aramıyorsa sizden vazgeçiyor demektir. Şimdi biraz düşünmeniz gerekiyor; “acaba artık neden aramıyor?” Bir sebep bulamadıysanız aşağıdaki ipuçlarını bir inceleyin.

1.Toplumsal Tabular Yüzünden İlk Adımı Atamama Korkusu

Bazı kadınlar ilk adımın erkek tarafından atılmasını bekleyebiliyor. Bazı toplumsal tabular onun ilk adımı atmasına engel oluyor. Aklı başında pek çok kadın bile bu nedenden ötürü ilk adımı atan taraf olamıyor. Bu yüzden de sizi arayamıyor ve ilk adımı sizden bekliyor olabilir.

2. Peki Ya Benim Gibi Hissetmiyorsa?

Aklında şu soru dolaşıyor olabilir; “Ya benim hissettiğim gibi hissetmiyorsa?” Hoşlandığı erkek tarafından hayal kırıklığına uğratılma korkusu taşıyor olabilir. Reddedilmekten ve hislerinin karşılıksız kalmasından endişe duyuyor olabilir. Eğer ona gereken ilgi ve özeni gösterememiş, hislerinizi tam olarak belli edememişseniz sizi muhtemelen aramayacaktır.

3.Değiştiğinizi Düşünüyor Olabilir

Başta birçok erkek daha özenli, kibar ve ilgili yaklaşırken sonrasında işler biraz değişebiliyor. İlişkinin başlarında en ideal tavırları sergilemiş ve ona karşı yoğun ilgi göstermiş olabilirsiniz. Fakat sonradan sonraya durum değişmişse ve siz kaba tavırlar sergilemeye başladıysanız bu büyük bir sorun olacaktır. Kadınlar kabalık söz konusuysa aniden soğumaya başlayabilirler. Eğer bir kadın artık sizi aramıyorsa ona bir kabalık yapıp yapmadığınızı bir düşünün.

4.Canım İstemiyor Hepsi Bu!

Evet, pek çok sebebi olabilir ama bazen de sadece tek bir cevap vardır; “Canım aramak istemiyor.”

Benzer Yazilar

Yılbaşında Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Çekici 5 Kadın Parfümü

Erkekleri Mutlu Edebilen Kadın Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Güçlü Kadınları Etkilemenin 7 Altın Kuralı

Ahmet DOĞDU

Sevgilinizin Size Soğuk Davranmasının Sebepleri

Ahmet DOĞDU

Kadının Erkeğin Kariyerine Bakışı

Ahmet DOĞDU

Evlilik Kararı ve Sonrası Hakkında

Editor

Yorum Yaz