Image default
Genel

Bir Stil İkonu Olarak Justin Timberlake

Justin Timberlake birçok ünlü şarkıcı ve oyuncu gibi moda konusunda hayli dikkat çekici bir tarza sahip. Ancak onu diğerlerinden ayıran ve bambaşka bir stil ikonu haline getiren tarzı ile incelemeye değer. Jessica Biel ile oğlu Silas Randall tıpkı kendi gibi gözler önünde. Bunun bilincinden olan aile tamamen stil ikonları olarak görülüyor. Mirrors şarkısına çektiği klipten beri aslında farklı ve tarz bikon olduğunu söyleyebiliriz, Justin’in.

Justin Timberlake karşımıza önce NSYNC sonra da Britney’in ilk aşkı olarak karşımıza çıkıyordu. O zamanlar dikkat çekmesi gerekiyordu. Eski Timberlake farklı ve hayran kitlesini şaşırtacak derecede giyim bozukluğu yaşatıyordu. Özellikle Mirrors şarkısına çektiği klip ve klipteki siyah ağırlıklı kıyafet tercihi onun inin biraz da milat oluyordu. Eski hayranları farklı yeni hayranları ise bambaşka düşünüyordu. Bir de 1 yaşındaki çocuğu Silas Randall hayatında farklı değişikliklere de sebep olmuşa benziyor. Hayran kitlesinin memnun eden moda stilleri yakalasa da bazen, “bu adam ne yapmaya çalışıyor” dedirten stilleri de oldu. Önceleri uzun saçlı, hip-hop tarzı tipik bir şarkıcı kombinleri vardı. Stil olmaya saçlarını kestirerek başladı ve biranda bambaşka biri olarak karşımıza çıktı. Ancak onun spor tarzına eklediği klasik giyimi ve çektiği filmlerdeki rolleri de moda tarzını değiştirmiştir.

stil-ikonu

Mirrors klibinde olduğu gibi farklı bir tarzı hep gözler önüne sermişti aslında. Gençti ve spor ceketlerin altında kapşonlu swetleri, bol pantolonları ve askılı jeanleri giymeyi seviyordu. O sevince ve giyinince hayranları da onun gibi giyiniyordu. Ancak biraz da hayıflanan hayranları vardı. Tarzın değişmesi ile birlikte eski hayranları yerini yeni hayranlarına bırakı verdi. Justin Timberlake saçlarını kestirdi, fiziksel gelişimi ile büyüdü ve artık vücudunu daha ön plana çıkaran kıyafetler tercih etmeye başladı. Bluzlar, kravatlar, ceketler farklı tarzlara büründü. Silas Randall doğdu ve onun babası olarak farklılaşması da normaldi. Justin denilince akla gelen ilk kıyafet bluzler oluyor. Gömlekler ve ceketler daha klasik tarzda üzerinde duruyor. Klasik kesim ve spor kesime yakın kot pantolonların altına giydiği ayakkabı ve botları ile tarzına tarz katıyor. İşin özeti, Justin bir hip-hop şarkıcısı kimliğinden sıyrılarak, yaşına göre ve bir aktör modeli çizerek daha klasik, ben buyum, dedirten bir stil yarattı.

Benzer Yazilar

Karşı Cinsle Buluşmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Otuz Yaşında Patron Olmanın Püf Noktaları

Editor

İYİ BİR YÖNETİCİNİN MUTLAKA BİLMESİ GEREKEN 7 MADDE

Editor

Erkeklerin Evlenmeden Önce Yapması Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Hollywood Oyunculukta Yeni Bir Dönem mi Başlatıyor? Filmlerde Güçlü Kadın Karakterleri – 2

Ahmet DOĞDU

Bir Erkeğe Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Yorum Yaz