Image default
FelsefErkek

Biten Bir İlişkiyi Atlamanın 10 Adımı

Çoğu zaman, uzun ya da kısa süreliğine yaşadığınız bir ilişkiyi atlatıp yeni bir ilişkiye yelken açmak kolay olmuyor. Bazen, geçmişe takılı kalıp yeni bir hayata merhaba da diyemiyoruz. Aşk acısı olarak adlandırdığımız ve her seferinde üzüldüğümüz bu durumun acısını azaltmak aslında çok kolay. Aşkın ızdırap veren acısını hafifletmek için yapılması gereken ilk şey bağımlılık evresinden geçmektir.

Biten bir ilişkinin ardından yapılması gerekenler çok basit ve anlaşılır. Yapmanız gereken tek şey ise bu talimatları uygulamaktır. Uygulamadığınız takdirde biten illişkinin acısında bir değişiklik görülmeyebilir.

İlişkinin bittiğini anlamak için karşı tarafla kesin ve net bir şekilde ilişkiyi koparmalı ve tüm her şeyi hayatınızdan çıkarmış olmalısınız. Karşı taraf bitirdiği halde siz hala arıyor ya da karşı tarafı merak ediyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu durumdan kurtulmaktır. Yoksa zararlı taraf siz olursunuz. Şimdi, ilk adımla başlayalım.

iliski-sonrasi-erkeklerin-yapmasi-gerekenler.jpeg

1- Kararlı ve Net Olunmalıdır

Ayrılmaya karar verdiniz. Bunu diğer tarafa açık bir şekilde ve net olarak söyleyin. Ya da ayrılık kararını karşı taraf verdi. Sizin yapmanız gereken ise bu konuda kendinizi ikna etmeli ve inandırmalısınız. Genelde kadınlar ilk ayrılık kararı ile sarsılırlar. Bu kararı kendileri verseler de muhakkak üzülür ve acı çekerler. Zamanla da unuturlar. Erkekler de ilk ayrılık kararı verildiğinde tepki nötr olur. Tepkisiz ve özgür olduklarını düşünürler. Ama ilişki bittikten sonra erkek şunun farkına varır: Sürekli beraber olduğu ve vaktinin çoğunu geçirdiği kadın, artık yoktur ve bunun sonucunda bir boşlukla karşılaşır. Bu durumun farkına varılması ile erkek üzülmeye başlar. Acı bu evrede erkeklerde görülür.

2- Ümitlerinizi Yok Edin

Herkes ilişki yaşadığı kişiyle ilgili muhakkak ki bir gelecek düşünür. Bu da ilişkiyi devam ettiren unsurlardandır. Ama ayrıldıktan sonra da bu düşünceler devam eder. Hatta o kişinin size geri döneceğini dahi ümit edersiniz. Her karamsarlıkta karşınıza bir ümit çıkar. Bu durum karşısında siz de yaşanılacak olaylar sonucu ümitlerinizin boşa çıkması ile daha çok üzülürsünüz. Bunu engellemek için tüm ümitlerinizi yok etmeli ve karşı tarafla ilgili tüm hayalleriniz unutmalısınız. Mantığınıza yenik düşmemelisiniz.

erkekler-biten-iliski-sonrasi-ne-yapmali.jpg

3- Geçmişi ve Onu Hatırlatan Eşyaları Kaldırın

Geçmişe takılı kalmak ve eşyalarla hatırlamak da sizi zora sokar. En güzeli, her şeyi çöp kovasına atın. Beyninizdekileri de tabi ki çöpe atmayı unutmayın. Bunu yapmak sizi biraz daha rahatlatacaktır.

4- Meşgul Olmaya Çalışın

Normal hayatınızdaki işlere odaklanın. Bir işe sahip iseniz, işinizden olmayın. Hobi edinin. Bol bol gezinin. Seyehat edin. Kitap okuyun. Sizi oyalayacak ve meşgul edecek odaklanabileceğiniz bir iş edinin.

5- Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

İlişkiye başladığınızda arkadaşalarınıza ayırdığınız vakit azalır ve bazen olduğundan daha az görüşürsünüz. Çünkü tek dünyanız, ilişki yaşadığınız kişi olmaya başlar. Aslında ilişki esasında arkadaşlarınızı unutmamalı ve onlara da vakit ayırmalısınız. Çünkü ayrılıktan sonra sizi ilk teselli edecek kişiler yakın arkadaş çevrenizdir. Onlar her daim sizin yanınızdadır. Arkadaşlarınızla geçirdiğiniz her vakit, biten ilişkinizi unutmanızı ve hayat bağlanmanızı sağlar. Arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirmeyi ihmal etmeyin.

6- Karşı Tarafın Ne Yaptığını Öğrenmeye Çalışmayın

Çevrenizden veya sosyal medyadan o kişi ile ilgili olan haberleri takip etmemeye çalışın. Mümkünse sosyal hayatınızdan silin. Onun eğlenmesi ve sizin varlığınızın hiç olmamış gibi davranması sizi daha çok üzer.

7- Spor Yapın

Bedeni çalıştırmak ve spor yapmak sizi daha iyi hissettirir. Endorfin salgıladıkça mutlu olursunuz ve hem bedensel hem de ruhsal açıdan güçlenmek için daha fazla motivasyon kazanırsınız.

8- Onunla Sakın Arkadaş Olmayın

Bu sizi çok yıpratır. Onunla arkadaş olmak ve hayatındaki her şeye dahil olmak demektir. İntikam almak için bile arkadaş olursanız yine yıpranan siz olursunuz. Kesinlikle arkadaş kalmayın.

9- Aynı Ortamlardan Uzak Durun ve Mümkünse Çevrenizi Değiştirin

Sürekli olarak karşılaşmak ve aynı çevreye sahip olmak size, o kişiyi gördüğünüzde acı verir. Aynı çevreye sahip olmak ise size o kişiyi sık sık görmenize neden olur. Aynı ortamda bulunduğunuzda oradan uzaklaşın. Farklı insanlar tanıyın. Farklı kişiler belki de size mutluluk ya da yeni ilişkiler sunabilir.

ask-acisindan-kurtulmanin-yollari.jpg

10- Suçu Bağışlayın ve Affedin

Ayrıldığınız için karşı tarafı ya da kendinizi suçlayabilirsiniz. Ya da suçlu hissedebilirsiniz. Her tür hatayı affetmek ve suçlamayı kaldırmak omuzlarınızdaki yükü hafifletir. Böylelikle kendinizi de affetmiş olursunuz. Kin güderek, intikam hırsı ile hareket etmek kimseye faydalı olmaz ve daha çok zarar verir. İlişkideki her şeyi affetmek hem size güven verir hem de özgüveniniz yerine gelecektir.

Size son olarakta şu tavsiyede bulunmak istiyorum. Her şeyin hayırlısı olduğuna inanın ve böyle olması gerektiğini kabullenin. Hayat kısa ve yaşamaya değer çok şey var. Bu on öneriyi adım adım uyguladığınız da yeni bir ilişkiye hazır olacaksınız.

Benzer Yazilar

İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Erkeklerin Sarışın Esmer Seçimindeki Bilimsel Gerçek!

Erkekler Dekolteli Giyinen Kadınlardan Hoşlanır mı?

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kalp Güzelliğine Bakar Mı ?

Ahmet DOĞDU

Daha Çekici Bir Erkek Olmanın 10 Yolu

Aşka Olan İnancını Kaybeden Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz