Image default
Genel

Bizim De Bir İsaloni Maceramız Oldu Sonunda…

Tasarım dünyasının her sene kalbini yerinden oynatan Milano Tasarım haftası bu sene de yine çok dolu ve çok canlıydı. Yoğun bir telaş içinde yerleşilen otel, fırlatılan bavullar ve sanki birkaç dakika daha geç kalırsak kaçıracağımız milyonlarca tasarım varmış gibi heyecanla koşturmanın ardından sonunda fuar alanından önce sizi karşılayan ve fuar kapsamında değerlendirilen Brera Design District’e vardık. Design Distric etkinliği aslında şehrin nerdeyse tüm alanına yayılmış caddeler arasında pek çoğu eski ama dokusunu kaybetmemiş binaların her birinde tasarım adına farklı bir aktiviteye ve organizasyona ev sahipliği yapan bir sokak şenliği diyebiliriz. Girdiğiniz bir binanın her katında ofis mobilyaları tasarımcılarının eserlerini görmeniz mümkünken, hemen yan binada Zaha Hadid stüdyonun Samsung için tasarladığı teknolojinin her noktada hissedildiği bir stantla karşılaşmanın sizi şaşırtmaması gereken bir şenlik bu.

Rutinde ünlü tasarımlara oturmak da varmış

Açıkçası o caddelerde gezerken heyecana kapılmamak, tasarımın kalbi de neden bu şehirde atıyor acaba sorusuna cevap bulmamak mümkün değil. Bazen bir hanın içerisinde ufak sergi alanları, bazense kulağa çok tanıdık gelen ünlü markaların sunumları ve tabi yanlarında hazırladıkları kokteyller eşliğinde etkinlikleri. Tüm bunları izlerken, biraz şaşkın, çokça heyecanlı ve ağzınız yarı açık gezerken çok ünlü bir tasarımcının ürünü olan bir koltuğa sokakta oturarak dinlenmeniz de bu haftanın rutini içine girebiliyor.

Bir binada duvar kağıdı ürünlerini sergileyen firmanın sunumuna giderken, 4 kat yukarıda yer alan inanılmaz bir eventle karşılaşmak kısa bir süre sonra sizin için son derece olağan bir hale geliyor, işte o en fena hal, çünkü bu size doğal gelen durum insana gerçek hayata dönüşünde çok ağır bir darbe vuruyor.

20 Salon dile bile zor!

Her biri ayrı bir sahne şovu görselliği içinde olan toplam 20 salonun tamamını gezmek insanüstü bir çaba gerektiriyor. Sanırım fuardan hep eksik ve yarım kalmış gibi dönmenin nedeni de bu kısa süreye her şeyi yetiştirememe ve her tasarımı yeterince inceleyememe gerginliği.

iSalone fuarını gezerken sunduğu fikirler, stantlarda kullanılan yaratıcı tasarımlar, tasarımlardaki yenilikler, teknoloji kullanımına verdikleri değer, katılan yerli ve yabancı tasarımcıların saygısını ve işlerine gösterdikleri özeni gördüğünüzde, fuarın uluslararası alanda bu kadar güç sahibi olmasına asla şaşırmıyorsunuz.

Benzer Yazilar

Burçlara Göre Erkekler Ve Kadınlarla Uyumları

Ahmet DOĞDU

SAÇ BEYAZLAMASINA KARŞI BİTKİSEL KÜRLER

Editor

Nev-İ Şahsına Münhasır Bir Saygı Duruşu: Olgun Kadın Genç Erkek İlişkisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

En Trend Erkek Bakım Ürünleri

Ahmet DOĞDU

5 Mükemmel Öpüşme Tavsiyesi!

Editor