Image default
Erkek Moda

Blazer Ceket Altına Nasıl Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Moda sadece bayanların değil erkeklerin de son zamanlarda yakından takip ettiği bir konu. Sadece kıyafet değil artık pek çok aksesuar da bayanlara olduğu kadar erkekler içinde üretilmeye başlandı. Hal böyle olunca erkekler de farklı kıyafetler ile çeşitli kombinler yaparak gündüz ve gece kullanıyorlar. Bugünkü yazımızın konusu ise blazer ceket ve ayakkabı kombinasyonu.

blazer-ceket-kombin.jpg

Her erkeğin gardırobunda bulunması gereken blazer ceketler her mevsim gece ve gündüz kullanılmakta. Farklı renkler ve farklı kumaş çeşitleri ile vitrinleri süsleyen blazer ceketlerde aldığınız ceketin cinsine göre de ayakkabı seçimi yapmanız sizi hem şık hem de modern gösterecektir. Özellikle yaz günleri akşam gideceğiniz bir davette blazer ceket kullanacaksanız keten bir kumaştan üretilmiş bir ceket tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda ayağınıza giyeceğiniz ayakkabı da keten bir model olabilir.

blazer-ceket-ve-ayakkabi.jpg

Ceketinizin rengine uyumlu bir ayakkabı tercih edebileceğiniz gibi yaz günlerine uygun açık bej renkler de seçebilirsiniz. Gideceğiniz davet düğün ya da kokteyl gibi bir yerde daha klasik modeller tercih etmelisiniz. Bu durumda blazer ceketin altına giyeceğiniz pantolonunuz da daha klasik bir kesim olmalı. Klasik ceket modellerinin altına her zaman koyu renkli ayakkabılar giymelisiniz. Eğer resmi bir davetse deri ayakkabılar kullanabilirsiniz. Elbette ceketiniz koyu renkse ve mevsim de kış ise o zaman ayakkabınız da kesinlikle koyu renk olmalı.

erkek-blazer-ceket-ayakkabi-kombin.jpg

Blazer ceket altına asla kösele ayakkabı giymeyin. Blazer ceketler her ne kadar ceket olsa da bir takım elbise ceketi değildir ve kösele ayakkabılar gibi klasik modellerle bir arada olmaz. Blazer ceket altına mutlaka daha spor modellere sahip olan ayakkabılar tercih etmelisiniz. Ceket içine giyeceğiniz V yakalı bir tişört ile çok şık bir kombin elde edebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Her Erkeğin Sahip Olmak isteyeceği Armani Jeans Kemer Modelleri

Ahmet DOĞDU

Hublot Big Bang Bang Zebra

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Giyinirken Yaptığı 7 Hata

Kiğılı 2016 Kış Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Boğazlı Kazaklar Tekrar Revaçta

Ahmet DOĞDU

Kadınların En Sevdiği Erkek Parfümleri

Yorum Yaz